Budowa mostu napędowego.

elementy zawieszenia, koła i ogumienie.

Moderator: Moderatorzy

karolencio

Budowa mostu napędowego.

Post autor: karolencio » 18 listopada 2018, 19:50

Witam, jestem nowy na forum. Mam pytanie, na które nie potrafię sam sobie odpowiedzieć. Od pewnego czasu szukam informacji, ale na próżno.

Posiadam przyczepkę samochodową typu "SAM" w której zamiast belki, jest most napędowy z poloneza. Chciałbym trochę zmniejszyć wagę przyczepki, i tu rodzi się mój problem.
Rozkręciłem most, spuściłem olej, odkręciłem płytę mocowania zacisku hamulca, półosie pięknie się wysunęły. Chciałem wykręcić całą przekładnię, ale znalazłem w internecie informację, że półoś może się wysunąć do boku podczas jazdy.

Czy za trzymanie półosi na swoim miejscu odpowiada tylko pierścień mocujący łożysko czy bierze w tym udział coś jeszcze?

Zakładając, że tak jest to czy mógłbym wyciąć obudowę mostu i zamiast niej wspawać grubościenną rurę? I czy musiałbym dorabiać łożyska na drugim końcu półosi.
Rozmyślam nad takim rozwiązaniem, bo kupno belki na alledrogo to jakieś 400zł. Zespawanie samemu to dwie piasty, czopy za 270 zł, kawałek profila i do tego trzeba dorobić uchwyty na resory i amortyzatory.

Informacje o budowie mostu poloneza wziąłem z https://docplayer.pl/21032060-Pojazdy-s ... owych.html

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

ODPOWIEDZ