Caro Plus GSI

jednostka napędowa, układy zasilania, układ chłodzenia, układ wydechowy.

Moderator: Moderatorzy

Poldozer
Auto: Polonez Caro Plus

Caro Plus GSI

Post autor: Poldozer » 16 lipca 2018, 15:25

Witam.

Zakupiłem Poldka 1.6 GSI :D Przeglądając internet zobaczyłem że ten silnik ma 84 KM Stwierdziłem że kupie poloneza bo wcześniej miałem poldka ale tylko w Gli :/ Ewentualnie na gaźniku... Co się okazało w dowodzie jest 57 kW wpisane czyli jakieś 78 KM ... Dodam że rocznik poloneza to 98. Chciałem znaleźć w necie jakieś informacje na ten temat Czy to może jakiś błąd w dowodzie czy coś tym podobnego... Moje pytanie brzmi czy faktycznie tylko przez rok 98 były produkowane takie wersje Czy trafiłem na jakiś ubytek czy co :/ Dodam że polonez nie ma takiego "zrywu" jest takim mułem :/ Na benzynie jest minimalnie lepiej ale dalej nie to samo Jestem zdziwiony bo miałem wcześniej polonezy i chodziły lepiej... Wiadomo nie wymagam bóg wie czego bo to polonez ;) Silnik jest suchy , oleju nie pobiera , nie kopci , panewek nie słychać , jedynie zawór jeden poklepuje któryś. Poldek od pierwszego właściciela także historie znam Zalany jest olejem Selektol 20w40 :689:
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
leon

Re: Caro Plus GSI

Post autor: leon » 16 lipca 2018, 18:15

Współczuję.
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

http://www.leszekknorps.republika.pl/ekosciema.html

Obrazek

Poldozer

Post autor: Poldozer » 17 lipca 2018, 11:24

Czyli aż tak źle :/

Szymon

Post autor: Szymon » 17 lipca 2018, 22:13

Dam 300, ale selektol zostaje u ciebie.

Poldozer

Post autor: Poldozer » 17 lipca 2018, 23:10

Hahah :D Nie no ale poważnie tak teraz Panowie może ktoś wyjaśnić co jest z tym poldkiem ? Bo szkoda mi go sprzedać bo jest zdrowy spód itd jak i na zewnątrz Tylko jedyny problem jest z tym silnikiem że jest taki muł

danielewicz

Post autor: danielewicz » 18 lipca 2018, 00:32

Wymienisz wałek i będzie gitara....
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

MARIUSZ
Auto: PN ATU+ 1.6GSI

Post autor: MARIUSZ » 19 lipca 2018, 07:13

Ciekawe na jaki chyba ten z plasteliny. trudno cokolwiek powiedzieć, w dowodzie może być urzędnicza pomyłka lub nieświadoma przez składającego wniosek o rejestracje i tak zostało przyklepane. Najważniejsze aby VIN się zgadzał. Co do muła, to zrób na początek pomiar kompresji i próbę olejową. Wrzuć wyniki, ale też obserwuj zachowanie manometru przy kręceniu rozrusznikiem, czy nabija szybko czy idzie pomału do góry.

Arti512366
Auto: Atu Plus

Post autor: Arti512366 » 22 lipca 2018, 13:39

Po pierwsze zlej ten olej bo to jest olej do malowania plotow. Zalej mineralnym i nie sluchaj ze do tego silnika to 10w40 bo to bajka. Moj atu jezdzi od nowosci na 15w40 i walek jak nowy a przebieg mam 150tys. Po drugie filtry wszystkie jakie sa mozliwe ,przedewszystkim paliwa bo z nimi jest roznie,niektorzy wymieniaja,inni nie. Swiece,przewody. Jesli jezdzila nim starsza osoba moze byc przymulony. Wszystkie podcisnienia wokol silnika czy sa szczelne,niesparciale,nie popekane. Sprawdz jakie cisnienie daje pompa paliwa. Jesli silnik chodzi rowno,nie przerywa i.t.p. to walek masz dobry. Powymieniaj to co napisalem i obserwuj czy jest poprawa.

ODPOWIEDZ