kolumna kierownicza - montaż obudowy

układ kierowniczy, układ hamulcowy.

Moderator: Moderatorzy

gisek
Auto: fso polonez 2000

kolumna kierownicza - montaż obudowy

Post autor: gisek » 29 czerwca 2018, 12:45

Panowie,

Poratujcie mnie, bo mam zagwozdkę. W moim Borewiczu rocznik 1987 rozleciała się jakiś czas temu obudowa kolumny kierownicy, a że wyglądała generalnie fatalnie - z beznadziejnym przetłoczeniem z prawej strony na stacyjkę, to sobie wymyśliłem, że wymienię ją na wersję ze starych borewiczy. Tamta była symetryczna i o wiele lepiej wyglądała. Rok zajęło mi znalezienie właściwej obudowy, ale w końcu udało się.
Z uśmiechem na ustach przystąpiłem do operacji wymiany obudowy, ale mój zapał szybciutko opadł, bo się okazało, że coś tu nie tak...
Mimo najszczerszych chęci ni cholery, obudowa nie pasuje, bo stacyjka wypada pod innym kątem, tzn. jest sporo wyżej niż otwór w obudowie. Teraz tak, nie da rady po prostu poluzować śrub od stacyjki i ją przekręcić, bo wtedy zapadka blokująca kolumnę kierownicy nie trafia na swoje miejsce.
Nie będę rzeźbił sztycy od kolumny kierowniczej, bo nie mam na to zaplecza i nie chcę tego zniszczyć. Pytanie mam takie, czy to możliwe, aby w starszych borewiczach ( z początku produkcji) stacyjka miała innych kształt, czy może zewnętrzna sztyca kolumny kierowniczej miała przygotowane stacyjki pod innym kątem?

OLO

Re: kolumna kierownicza - montaż obudowy

Post autor: OLO » 02 lipca 2018, 11:41

Hmm. Wydaje mi sie że zawsze stacyjka była na "godz 3" w polonezach... Daj jakieś fotki
Luzowałeś pająka? Bo osłona jednym wkrętem jest do niego mocowana - i on odpoiwada za kątowe położenie całej osłony.
Cisza na morzu, cisza w armacie.
Kto się odezwie - nie jedzie w FIACIE

gisek
Auto: fso polonez 2000

Re: kolumna kierownicza - montaż obudowy

Post autor: gisek » 02 lipca 2018, 12:19

Olo, pająk jest ustawiony na poziomo, stacyjka jest mniej więcej na godzinie 3-ciej. Żadne kable nie przeszkadzają, dolne mocowanie obudowy celuje w otwór, boczne mocowanie z pająka też. wszystko jest git, ale dziura w obudowie jest o wiele niżej niż stacyjka. Nic tam nie wadzi, o nic obudowa nie zachacza...kompletnie nie wiem jak to możliwe.

ODPOWIEDZ