Regeneracja Tomasetto AT - różne zestawy naprawcze

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Julo
Moderator

Regeneracja Tomasetto AT - różne zestawy naprawcze

Post autor: Julo » 24 października 2010, 11:09

Pytanie dotyczy nie tyle reduktora, co właśnie zestawów naprawczych. Podobno że wszystkie to tomasetto :) ale niektóre mają 2 membrany, a niektóre mają 3 membrany. O co chodzi i czy wogóle te zestawy które są na allegro (wszystkie podobne w cenach 40-50 złotych) to faktycznie oryginały i warto to kupować?

//edit: mam AT, bez fltra
Ostatnio zmieniony 24 października 2010, 11:33 przez Julo, łącznie zmieniany 2 razy.
www.ecoblasting.pl
www.facebook.com/ecoblasting
Piaskowanie samochodów zabytkowych. Sodowanie drobnych elementów.

jureczek
Kontakt:

Post autor: jureczek » 24 października 2010, 14:11

dwie membrany i uszczelki są w zestawie to orginalny zestaw włoski bo polskie podróby z 3 membrana wodna to porażka
Ostatnio zmieniony 24 października 2010, 14:12 przez jureczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Julo
Moderator

Post autor: Julo » 24 października 2010, 16:48

No wlasnie, ale z tego co tam pisza w jednej z aukcji to jo jest fabryczny zestaw + dodatkowo membrana wodna sprowadzana ze slonecznej Italii od Tomasetto.
www.ecoblasting.pl

jureczek
Kontakt:

Post autor: jureczek » 24 października 2010, 20:02

w zestawie z 3ma membramami jest adnotacja bardzo małym drukiem
(ORYGINALNE ZESTAWY POSIADAJĄ TYLKO DWIE MEMBRANY GAZOWE,
MY DODATKOWO OFERUJEMY RÓWNIEŻ MEMBRANĘ WODNĄ
ZAKUPIONĄ SPECJALNIE W FIRMIE TOMASETTO)
Julo w Krakowie jest gość co ma te membrany niech Ci doradzi,ja u Siebie w poldku zmieniałem membrany i miałem tylko 2membrany w zestawie.

Awatar użytkownika
Julo
Moderator

Post autor: Julo » 24 października 2010, 21:10

No to mialem na mysli. Ja rozumiem z tego, ze to jest tomasettowski zestaw plus ta jedna membrana.
Jest ktos z Krk z nimi, ale ma tylko zestwy z 2, co mnie zastanowilo po prostu
www.ecoblasting.pl

jackers_ea

Zestaw napr. do Tomasetto

Post autor: jackers_ea » 25 listopada 2010, 18:33

Julo pisze:No to mialem na mysli. Ja rozumiem z tego, ze to jest tomasettowski zestaw plus ta jedna membrana.

Czy słyszał ktoś o reduktorze "Stargas" /wloski,f-ma Neapol/ Mam taki reduktor w kupionym Polonezie , ale jest chyba "wylatany" bo pali sporo i jest nieczuły na regulacje.Na Allegro w"zestawach napr." nie ma .Reduktorów całych tez nie ma.Może ktos sie już z tym spotkał,lub wie gdzie takie zetawy można dostać.Może zamienniki z innych pasują.Po rozebraniu stwierdziłem: gazowa membrana jest mniejsza niż w Lovato a wodna jest większa , jest jeszcze trzecia membrana

jackers_ea

Re: Zestaw napr. do Tomasetto

Post autor: jackers_ea » 26 listopada 2010, 18:25

jackers_ea pisze:
Julo pisze:No to mialem na mysli. Ja rozumiem z tego, ze to jest tomasettowski zestaw plus ta jedna membrana.

Czy słyszał ktoś o reduktorze "Stargas" /wloski,f-ma Neapol/ Mam taki reduktor w kupionym Polonezie , ale jest chyba "wylatany" bo pali sporo i jest nieczuły na regulacje.Na Allegro w"zestawach napr." nie ma .Reduktorów całych tez nie ma.Może ktos sie już z tym spotkał,lub wie gdzie takie zetawy można dostać.Może zamienniki z innych pasują.Po rozebraniu stwierdziłem: gazowa membrana jest mniejsza niż w Lovato a wodna jest większa , jest jeszcze trzecia membrana

Dziękuję ,ale znalazłem już kogoś kto ma zestawy naprawcze do red."Stargas"

jureczek
Kontakt:

Post autor: jureczek » 26 listopada 2010, 19:22

Julo i jak powiodła sie naprawa? ile membran wymieniłeś?

Awatar użytkownika
Julo
Moderator

Post autor: Julo » 22 grudnia 2010, 00:34

Ups, troche nie zauwazylem. Wymienilem wszystkie 3 gumy i chyba działa.
www.ecoblasting.pl

Awatar użytkownika
efendi

Post autor: efendi » 25 października 2011, 19:37

tez latem przyszła mi do głowy regeneracja parownika bo przy okazji trzeba było nową butlę wsadzić i...

w pewnym warsztacie usłyszałem "Panie to jak odgrzewany kotlet, za żadne pieniądze tego nie zrobimy - kup Pan nowy"...

jednak nie zrażony tym kupiłem sobie zestaw szczęścia na Allegro, rozebrałem parownik, wymyłem, wyskrobałem z żywic osadów itp. poskładałem do kupy wszystko z nowymi gumkami i membrankami od wszystkiego - normalnie nówka bo tylko blacha została stara a wszystko nowe.....

zamontowałem, zaraz sobie sam podłączyłem gazik pod kompa, wyregulowałem jak należy i faktycznie.... spalanie spadło i to naprawdę jak dla mnie sporo bo wyszło prawie 80km więcej na butli....

sielanka jednak nie trwała długo bo raptem kilka tyś km i czas prysł i wrócił do stanu przed regeneracją, regulacje nie pomogły, wymiany filterków itp.

Zrozumiałem sens odgrzewanego kotleta...

Nigdy więcej, zamiast 60 dych za zestaw lepiej dołożyć 100 i kupić nowy parownik.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 25 października 2011, 19:38 przez efendi, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

jose

Post autor: jose » 25 października 2011, 20:47

Zależy jakie membrany kupisz. Oryginalne są dosyć drogie, ale dobrej jakości. Pełno podróbek zwłaszcza do lovato (oryginał jest z dość grubej charakterystycznej gumy) i tomasetto (oryginał to gówno, ale podróbka to już w ogóle tragedia).

Awatar użytkownika
efendi

Post autor: efendi » 06 listopada 2011, 01:15

ja kupowałem do Tartarini G79SE... jedyny zestaw jaki jest dostępny w PL zarówno na Allegro jak i sklepach internetowych do LPG.

:)

Obrazek

ODPOWIEDZ