Tajemnice instalacji elektrycznej Kombi.

układ zapłonowy, urządzenia rozruchowe, układy wytwarzania prądu, pozostałe urządzenia elektryczne.

Moderator: Moderatorzy

caxap

Tajemnice instalacji elektrycznej Kombi.

Post autor: caxap » 01 sierpnia 2017, 20:17

Serwus
To może będzie w punktach
1. Gdzie znajdę schemat instalacji odpowiadający Kombi? Ani w googlach ani w Morawskim nie znalazłem. Chyba że nie potrafię szukać.
2. Potrzebny pinout do zegarka. Bo w dwóch egzemplarzach nie działa mi podświetlanie. Po rozebraniu zegarka i prześledzeniu ścieżek wychodzi że żarówa podłączona jest do dwóch pinów oznaczonych +. Pin oznaczony - wisi w powietrzu, w senie nie ma żadnej ścieżki
3. W tylnej klapie znalazłem parę (w sensie 2) przewodów które idą do wnętrza mechanizmu zamka - czarny i niebieski. Co to może być? I jeszcze drugą parę pod nic nie podłączoną niebieski i czerwony, zakończoną kostką w okolicach silniczka wycieraczki. Generalnie szukam przewodów do podłączenia siłownika do zamka i te bym miał jak zalazł, ale z drugiej strony nie chcę demolować oryginału. Tak BTW to fabryczny centralny w pozostałych drzwiach zamontowany jest tak że lepiej bym to zrobił po pijaku i bez jednej ręki.
4. Mam instalację do fabrycznego alarmu. Centralki brak (prestige 150 czy jakoś tak) i raczej nie do zdobycia. Myślicie że wykorzystanie tej instalacji do podpięcia sterownika do pilota centralnego np. BLOW to dobry plan czy raczej podpinać się prosto pod mastera od drzwi kierowcy. I ciągnąc wątek centralnego. Czy inaczej wyglądała instalacja CZ w przypadku niemania alarmu? Bo ktoś kiedyś gdzieś pisał o kostce za schowkiem gdzie się można wpiąć ze sterownikiem pilota a u mnie jest tylko kostka z +12V i żadnej innej
5. Sterowanie regulacją lusterek mam w podłokietniku kierowcy. Otwór pod pokrętło wygląda jak wycięty piłą łańcuchową, więc wydaje się że czyjas radosna twórczość, ale z drugiej strony dochodzi tam instalacja więc sam już nie wiem. Spotkał się ktoś z czymś takim.
Póki co to tyle, chociaż czuję że jeszcze niejedno mnie spotka.
Z góry dzięki za odzew.

ODPOWIEDZ