Strona 1 z 1

Licznik caro gsi

: 23 grudnia 2014, 19:42
autor: EGON
Mam pytanko jaki typ żarówek jest do podświetlenia licznika ? Słyszałem ze auto ma czujnik prędkości w skrzyni ? W moim licznik nie działa i auto gaśnie jak dojeżdżam bez gazu do skrzyżowania (na lpg i benzynie) albo padła linka i czujnik albo ślimak, czy jest w GSI taki sam jak w innych polonezach ? czy może jest jakaś inna cześć co się psuje odpowiadająca za napęd linki

: 23 grudnia 2014, 20:59
autor: jacekes
Żarówki T5 1,2W.

Czujnik prędkości jeśli jest, to nie w skrzyni. Ale w GSI go chyba nie było, tylko w abimexie.

: 23 grudnia 2014, 21:11
autor: EGON
T5 to są same żaróweczki bez oprawek ? czy podświetlanie konsoli od nawiewów jest również na tych żarówkach ?

: 23 grudnia 2014, 21:23
autor: raffi
EGON pisze:T5 to są same żaróweczki bez oprawek ? czy podświetlanie konsoli od nawiewów jest również na tych żarówkach ?
Tak, wyglądają jak same szkiełka z wystającymi dwoma zawiniętymi drucikami. Nie ma żadnego gwintu, ani nic takiego. Instalacja to wciśnięcie żarówki w oprawkę.

W konsoli o ile pamiętam były takie same. Ale jak Ci nie świeci ich aż tyle, to szukaj dlaczego, bo to nie jest normalne. One się tak często nie przepalają. Mnie na 100 tys km w moim pierszym dieslu (5 latek jeżdzenia) poszły dwie.

: 23 grudnia 2014, 21:37
autor: EGON
u mnie licznik podświetla w połowie, konsola wcale najpierw muszę ogarnąć hamulce bo ledwo co działają potem ten licznik oświetlenie deski.
Żeby dostać się do licznika muszę zdemontować kratki nawiewu po obu stronach licznika i tam są śruby do licznika ?
Jak się dostać do żarówek od panelu nawiewu ?

: 23 grudnia 2014, 21:44
autor: jacekes
raffi pisze:Ale jak Ci nie świeci ich aż tyle, to szukaj dlaczego, bo to nie jest normalne. One się tak często nie przepalają. Mnie na 100 tys km w moim pierszym dieslu (5 latek jeżdzenia) poszły dwie.
5 lat ok. Ale tu mamy do czynienia z kilkunastoletnim autem, w którym prawdopodobnie nikt do tych żarówek w ogóle nie zaglądał.
Jak kupiłem skodę (14 lat miała w momencie zakupu), świeciła jedna żarówka podświetlenia z chyba 10 sztuk (zegary + panel ogrzewania). W cytrynie (15 lat) świeciły dwie.
W polonezie (12 lat) było lepiej, ale tam pewnie Bolima wcześniej już sporo powymieniał.

: 23 grudnia 2014, 21:50
autor: Serocki
jacekes pisze:Czujnik prędkości jeśli jest, to nie w skrzyni. Ale w GSI go chyba nie było, tylko w abimexie
Jest w gsi i abimexie. Przykręcony jest do napędu prędkościomierza przy skrzyni.

: 23 grudnia 2014, 21:52
autor: michal939
EGON pisze:czy jest w GSI taki sam jak w innych polonezach ? czy może jest jakaś inna cześć co się psuje odpowiadająca za napęd linki
Czujnik prędkości w GSI nie odpowiada za wskazania licznika tylko,prekazuje dane do komputera wtrysku,a z licznikiem to najprawdopodobniej linka pękła.
Licznik,sterowanie nawiewem wszystko jest na T5,w przełącznikach masz diody (zwykłe jakbyś kupił w sklepie na sztuki),w przełącznikach po lewej stronie kierownicy sa lutowane,a w przełacznikach na konsoli środkowej występują i z lutowanymi diodami jak i wciskanymi,ale z lutowanymi rzadko kiedy.
EGON pisze:Jak się dostać do żarówek od panelu nawiewu ?
najlepiej wyjąć radio,odpiąć linke od strowania ogrzewaniem i wypchnać ręką panel-trzyma się na zatrzaskach,w dolnej cześci panelu masz opraweczki które wykręcasz i w nich znajdują sie żarówki.
EGON pisze:Żeby dostać się do licznika muszę zdemontować kratki nawiewu po obu stronach licznika i tam są śruby do licznika ?
demontujesz wszystkie kratki dookoła licznika,i w tych dziurach są śrubki na górnych krawędziach,odkręcasz je,2 śrubki pod zaślepkami obok licznika i 2 śrubki nad licznikiem.Później pozostaje walka aby wyciągnąć ten plastik w który otacza licznik.(ten punkt z wyciąganiem licznika może opisze ci ktoś jaśniej,bo ja jestem słaby polonista)

: 23 grudnia 2014, 22:22
autor: Kowal
michal939 pisze:
EGON pisze:czy jest w GSI taki sam jak w innych polonezach ? czy może jest jakaś inna cześć co się psuje odpowiadająca za napęd linki
Czujnik prędkości w GSI nie odpowiada za wskazania licznika tylko,prekazuje dane do komputera wtrysku,a z licznikiem to najprawdopodobniej linka pękła.
Albo skończył się napęd prędkościomierza w skrzyni biegów - nie napędza ani linki prędkościomierza, ani czujnika prędkości.

: 02 stycznia 2015, 09:56
autor: EGON
temat z licznikiem się okazało że wszystko jest sprawne a licznik nie działa nie wiem w czym był problem ale cztery razy wykręcałem czujnik prędkości i linkę i w końcu licznik zadziałał auto też przestało gasnąć po naprawie licznika