Podłączenie przekaźników wtrysku i pompy paliwa Bosch Plus

układ zapłonowy, urządzenia rozruchowe, układy wytwarzania prądu, pozostałe urządzenia elektryczne.

Moderator: Moderatorzy

ondre82

Podłączenie przekaźników wtrysku i pompy paliwa Bosch Plus

Post autor: ondre82 » 16 kwietnia 2013, 13:22

Witam, mam wielką prośbę, chodzi o podłączenie dwóch przekaźników wtrysku w Boschu, może ktoś by podejrzał u siebie jakie kolory kabli idą do której nóżki przekaźnika. W ogóle jakiego typu są te przekaźniki 541 czy inne? Mam wiązkę i jest tam naciętych kilka kabli, schemat jest tak ciężki do czytania, że szkoda mówić. Zastanawiam się też które kable od przekaźników idą do bezpieczników. Jakby ktoś pomógł byłbym wdzięczny. Oto co udało mi się odczytać ze schematu, proszę o korekty:
Przekaźnik główny:
30 - Mikropocesor styk17 (czerwono czarny)
85 - Bezpiecznik 10A (niebiesko czarny) - Wył. zapłonu 15/54
86 - masa (czarny)
87 - złącze diagnostyczne (czerwono zielony)
87 - bezpiecznik 10A (czerwono zielony) - połączenie ze stykiem 30 przekaźnika pompy (niebiesko szary)
Przekaźnik pompy paliwa:
30 - jak powyżej
85 - pompa paliwa (żółto czarny) - drugi przewód (chyba też żółto czarny) idzie od pompy i łączy się z niebieskim kablem idącym do nóżki 87 przek. pompy
86 - wył. zapłonu (brązowy) ????? to mnie najbardziej zastanawia nie powinno tu być masy czasami????
87 - czujnik powietrza wlotowego (niebieski) jak wyżej napisałem łączy się z kablem od pompy
87 - odejście na jakąś wiązkę auta (dla mnie w sumie nieistotne)
Pewnie coś namotałem, czekam na odpowiedzi bo samemu ciężko to ogarnąć.

ODPOWIEDZ