BI KSENON W POLONEZIE

układ zapłonowy, urządzenia rozruchowe, układy wytwarzania prądu, pozostałe urządzenia elektryczne.

Moderator: Moderatorzy

crazyeyes
Kontakt:

Post autor: crazyeyes »

sprawdz miernikiem , z tej strony co palnik sie nie swieci, w momencie gdy sie nie swieci, czy do przetwornicy dochodzi +12V tym sposobem wyeliminujesz skrzynke z przekaznikami to raz, dwa zwroc uwage czy w tym reflektorze nie ma czasem wilgoci - palniki xenonowe sa na to wrazliwe
lubie trapezy

HOMZIK

Post autor: HOMZIK »

hmm.... jeśli chodzi o szczelnośc tego reflektora co nie świeci to jest nie szczelny. Ale ksenon sie w nim świeciła nawet jak ostro przypierd... karcherem tak że parą zaszedł od wewnątrz.

Zamieniałem tak jak pisałem miejscami wszystko co się da. Jedynie pozostaje właśnie sprawdzenie tej skrzynki przekaźnikowej.

Aaaa , najważniejsze !!!! Czasami robi się tak że na chwile się zaświeci ale tak dużo słabiej i dziwnie mryga. Po kilku sekundach gaśnie.

Sprawdzę ten przekaźnik, wkleje na nowo szkło reflektora i zobacze co to da.

Dzisiaj mi własnie padł na jakieś 25 minut. Podłubałem, pozamieniałem i nic. Wsiadłem do poldka i se teraz normalnie świeci. :566:

Jakiesik to popierdzielone jest :563:
Ostatnio zmieniony 08 października 2008, 22:10 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 2 razy.
Motocyklowy PROJEKT 120 w przygotowaniu. Termin realizacji lato 2014 Wykonawca : Milewski, Promocja : Agencja Reklamy CONTACT, motocykle dostarcza INTER MOTORS-dystrybutor DUCATI, TRIUMPH.

www.uzyjwyobrazni.pl

crazyeyes
Kontakt:

w tej sytuacji obstawiam na zuzyty, albo slabej jakosci palnik, a wrazliwosc na wilgoc nie jest natychmiastowa :)
lubie trapezy

HOMZIK

Ale tak jak pisałem wcześniej dzieje się to tylko na jednej stronie auta. Jesli wsadze tam palnik z drugiego reflektora to też nie świeci. Dlatego chyba moim zdaniem szlag trafia ten przekaźnik. :566:

Instalacje pod ksenony mam zrobioną na stałe i jedynie tych przewodów co idą od przekaźnika nie ruszam. Jak przekładam palnik na drugą strone to świeci normalnie :570:
Ostatnio zmieniony 09 października 2008, 09:44 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 1 raz.
Motocyklowy PROJEKT 120 w przygotowaniu. Termin realizacji lato 2014 Wykonawca : Milewski, Promocja : Agencja Reklamy CONTACT, motocykle dostarcza INTER MOTORS-dystrybutor DUCATI, TRIUMPH.

www.uzyjwyobrazni.pl

HOMZIK

No i znalazł się problematyczny problem :546:

Okazuje się że nowa przetwornica jaką przysłał mi gośc z ALEGRO jest niesprawna. :573:

Dlatego moje podejrzenia padały na wszystko inne a nie na przetwornice, bo skoro coś jest nowe to musi działać. Tak myślałem do dzisiaj :551:

Kupiłem nową przetwornicę cyfrową a tamta analogowa została odesłana do reklamacji.

NIE POLECAM KUPOWANIA PRZETWORNIC ANALOGOWYCH :569:
Zraziłem się też do sprzedawcy z alegro jaki przysłał mi bubla :573:

www.uzyjwyobrazni.pl

jose

Post autor: jose »

Homzik, ale Ty jestes podatny na marketingowa papke. Jakby dobrze zagadał to by Ci pałac kultury wcisnął. Nie sugeruj sie tym co pisza "sprzedawcy" bo za daleko nie zajedziesz.

A za ksenony zabrałbym Ci dowód. Nie chciałbym spotkać Cie z przeciwka na dziurawej drodze.
Ostatnio zmieniony 17 października 2008, 10:39 przez jose, łącznie zmieniany 1 raz.

HOMZIK

Jose, nie znasz się , nie widziałes jak to działa a wypisujesz swoje opinie.

Dowód to ja moge połowie włascicieli ze zwykłymi światłami zabrać za ich tragiczne ustawienie. Większośc wogóle się tym nie interesuje.

Poza tym poczytaj sobie o przetwornicach a potem pisz.

Być może trafiałeś na drodze na tych co kupili, wsadzili i mieli w dupie regulacje świateł oraz poprawność lini światło cienia.
Poza tym kupowanie ksenonów o barwie powyżej 6000K mija się z celem. Ale są matoły co wsadzają 14000K i potem widzisz takiego walącego na niebiesko po oczach.

Barwy 4200K oraz 6000K są dopuszczone do używania na drogach Uni Europejskiej. Wszystko powyżej tej barwy nie jest homologowane i nie jest dopuszczone do ruchu. Barwa światła ma być biała lub żółta selektywna.
Ostatnio zmieniony 17 października 2008, 11:00 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 2 razy.

www.uzyjwyobrazni.pl

jose

Post autor: jose »

HOMZIK pisze:Poza tym poczytaj sobie o przetwornicach a potem pisz.
No własnie poczytaj sobie o przetwornicach a potem pisz :P W elektronice nie istnieją terminy przetwornica analogowa i cyfrowa :P Owszem może sie to odnosic do układu formowania impulsów w takich przetwornicach ale nie do całej przetwornicy.

I nie wmówisz mi że nawet prawidłowy ustawiony "zenon" bez systemu samopoziomowania po przysiadnięciu dupy samochodu na dziurze nie oslepia jadących z przeciwka. Owszem zwykła żarówka tez w takiej sytuacji oslepia ale jest to daleko mniej niebezpieczne niz "zenon".

I nie mów mi ze sie nie znam bo pracujac w ASO BMW troszke tego pomontowałem w motocyklach i nie tylko na zasadzie to weźmiemy tu przypniemy tam włozymy kabelek i juz.
Ostatnio zmieniony 17 października 2008, 11:06 przez jose, łącznie zmieniany 1 raz.

HOMZIK

jose pisze:przysiadnięciu dupy samochodu na dziurze nie oslepia jadących z przeciwka
Jose, przestań. Pokaż mi system samopoziomowania jaki reaguje na wpadnięcie koła w dziure !!! Przecież jeśli by to tak zrobić to te ksenony skakały by jak świnia w chlewie po udanym stosunku z knurem.

Samopoziomowanie utrzymuje ustawienie świateł w pozycji takiej jak w aucie nieobciążonym. Czujniki przy kołach odczytują parametry i w sposób PŁYNNY obniżają soczewkę.

Poza tym jadąc na wzniesieniu nie obciążonym autem żaden system nie wyczuje że jesteś na równi pochyłej i walisz po oczach tym co są z przeciwka a ich auto jest przed dojazdem do zjazdu z takiego wzniesienia.

Ja w takiej sytuacji moge sobie obniżyć strumień światła bo po to mam regulacje z kabiny jaka jest w 100% sprawna.

I jak widziałeś w moich opisach, nie wsadziłem tu, nie wsadziłem tam, tylko najpierw walczyłem z tym kupe czasu aby było tak jak ma być.
I w tej chwili żaden diagnosta nie przyczepił się do tego że moje światła oślepiają.

Mało tego, na co dzień współpracuje z policją ruchu drogowego i żaden z nich nie stwierdził nieprawidłowości odnośnie lini światło cienia.
Owszem, nie powinno być palników ksenonowych w lampach na H4 ale przy tak dopracowanym ustawieniu oni by to pomineli i życzyli szerokiej drogi.

Jeśli będe w Warszawie to moge ci obiecać że podjedziemy na diagnostyke i zobaczysz że jedynie mogą się przyczepić do tego że to lampa na H4 a nie na ksenon. Linia światło cienia jest dużo lepsza niż jak miałem H4.
Ostatnio zmieniony 17 października 2008, 11:22 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 2 razy.

www.uzyjwyobrazni.pl

SeBa
Moderator - Technika

Post autor: SeBa »

HOMZIK, pokaz foty z wnetrza jak to swieci w nocy i na zewnatrz
z FSO były: 125p 1.5L '83 L74 , Polonez Caro 1.5GLE '91 L49
i Polonez Caro Plus 1.6 GSi '99 42U jest: 1.4 GTi 16V '97 86E
Auto detailing-info PW

autowidol
Członek Stowarzyszenia
Kontakt:

Post autor: autowidol »

To się ogląda, a nie fotografuje. Zależy jak ustawisz parametry naświetlania, tak wyjdzie. Najważniejsze: balans bieli. Ze względu na różną temperaturę barwową, zbyt duże pole do manewru dla chcącego np. "podkolorować" efekt.

HOMZIK

autowidol pisze:Najważniejsze: balans bieli
No no, to ja widzę że znasz się panocku na fotografowaniu :564:

Spoko, porobie fotki w nocy na drodze i zaprezentuje możliwie najwierniejsze odwzorowanie tego jak to świeci w porónaniu ze zwykłymi żarówkami H4 :570:

W tym wątku ,ale wcześniej są fotki jak to świeciło kilka mies temu. Porównanie z tym co było wtedy a z tym co jest teraz można określić na duuuuużo lepiej dopracowane szczegóły.

Praktycznie cały czas coś tam staram się udoskonalic i wnosić delikatne poprawki. Jednak opis na fotkach tych blaszek aluminiowych bedzie dla wszystkich przydatny bo bez tego to sobie te ksenony można w dupę wsadzić. Na długich czy krótkich świeciły prawie tak samo.
Ostatnio zmieniony 18 października 2008, 04:26 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 3 razy.

www.uzyjwyobrazni.pl

Serocki

Post autor: Serocki »

Możemy wieczorem się ustawić gdzieś na mieście. Wtedy można by było zrobić poglądowe zdjęcia. Ja mam Philipsy blue vision, Staneli byśmy przed jakąś ścianą i by można było strzelić foty porównawcze. Co ty na to Homz?

SeBa
Moderator - Technika

Post autor: SeBa »

Serocki pisze:Ja mam Philipsy blue vision
jestes z nich zadowolony ? Bo mam zamiar kupic btw czy ma je jeszcze Homzik do sprzedania ?
z FSO były: 125p 1.5L '83 L74 , Polonez Caro 1.5GLE '91 L49
i Polonez Caro Plus 1.6 GSi '99 42U jest: 1.4 GTi 16V '97 86E
Auto detailing-info PW

HOMZIK

Serocki pisze:Co ty na to Homz?
Jestem za :564:

www.uzyjwyobrazni.pl

Serocki

Używam ich od lipca czy jakoś tak i jestem zadowolony. I napewno kupie jeszcze jeden komlplet.
Jutro jesteśmy umówieni z Homzikiem wieczorem i się zrobi fotki
Ostatnio zmieniony 18 października 2008, 17:15 przez Serocki, łącznie zmieniany 1 raz.

diodalodz

Post autor: diodalodz »

ja tam do xenonu nic nie mam. Oślepia tylko i wyłącznie jeśli się ma brudne klosze lamp od środka . Ale 99% przetwornic z allegro ma jedną wadę , po zapaleniu żarówki w instalacji na ułamek sekundy pojawia się 20 V . Mierzyłem to oscyloskopem dwu krotnie bo przestawiał mi się zegarek elektroniczny w aucie na godz 1 :) i tak co każde zapalenie xenonu . Miałem do czynienia z markowymi przetwornicami hella i w nich ten problem nie występował :)
Ostatnio zmieniony 19 października 2008, 10:37 przez diodalodz, łącznie zmieniany 2 razy.

Multec

Post autor: Multec »

diodalodz pisze:markowymi przetwornicami hella
Dobrze, że ja takie mam... :D
Z tym, że ja robię całość na soczewkach i polerowanym szkle. O spryski i el.regulacje też zadbam...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 października 2008, 12:20 przez Multec, łącznie zmieniany 1 raz.
Caro Plus 2001 1.8 VVC 157KM i 170Nm :)
03' E46 325Ci

crazyeyes
Kontakt:

ten palnik na zdjeciu jest juz blizej konca niz dalej :)
lubie trapezy

HOMZIK

diodalodz pisze: na ułamek sekundy pojawia się 20 V
Nic takiego u mnie się nie dzieje.

www.uzyjwyobrazni.pl

Multec

crazyeyes akurat palniki to wymienię na nówki... :568:
Jutro sprawdzę obie przetwornice i ew. palniki. Silniczki w soczewkach oczywiście działają... :D
Ostatnio zmieniony 19 października 2008, 21:44 przez Multec, łącznie zmieniany 1 raz.
03' E46 325Ci

crazyeyes
Kontakt:

z czego to soczewki i ile $$
lubie trapezy

Multec

Soczewki Superb 2004-05...
$$ - ... 0 :)
Dostałem za darmo od brata, który pracuje w ASO Skody... :573:'
Mieszkasz w Kozieniach, a ja jeśli już na jakiegoś spota się wybieram to z JaCoB'em i SeBą, więc moglibyśmy się kiedyś ustawić.
Ostatnio zmieniony 19 października 2008, 21:52 przez Multec, łącznie zmieniany 1 raz.
03' E46 325Ci

crazyeyes
Kontakt:

nie widze przeszkod :)
lubie trapezy

Multec

Na razie to czekam na lampę, którą odbiorę ze szrotu jak tylko po groki będę jechał.
I zacznie się zabawa. Tylko zastanawiam się jak osłonić część między samą soczewką a odbłyśnikiem, bo są tam dosyć duże szczeliny...
03' E46 325Ci

crazyeyes
Kontakt:

niestety nie mam pojecia jak wyglada reflektor od caro, natomiast zamierzam zaadoptowac soczewki do mojego, tu akurat nie bedzie ciezko, mam nadzieje :) zdobede soczewki to bede myslal, jak cos wymysle to bede na biezaco informowal :)
lubie trapezy

Serocki

Zdjęcia poglądowe

ObrazekObrazekObrazekObrazek

HOMZIK

Jak widać, to jest to co udało mi się wywalczyć z linią światło cienia.

Postaram się zrobić też fotki dla porównania z palnikami jakie nie mają tych moich modyfikacji czyli są w pełni oryginalne.

Czyli kupujemy ,wsadzamy, nie regulujemy nic, jeździmy,oślepiamy.
Tak robi 90% tych co kupują ksenony po to tylko aby mieć ksenony.

Na pewno nie uda się zrobić ich tak jak na soczewkach, ale mocno się nad soczewkami zastanawiam i myśle że coś wykombinuję.
Ostatnio zmieniony 21 października 2008, 10:03 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 1 raz.

www.uzyjwyobrazni.pl

crazyeyes
Kontakt:

ja dodam tylko ze, duzo zalezy tez od tego jakie te xenony kupimy, jezeli beda to najtansze chinskie produkty wtedy trzeba sie nameczyc, jezeli wydamy troche wiecej, zadnej pracy ze swojej strony nie trzeba wkladac, widac to na zdjeciach na poprzedniej stronie linia swiatlo cien wyglada tak samo jak na H4. Co do oslepiania, z tak mocnym zrodlem swiatla jakim jest palnik xenonowy "oslepiac" bedziemy zawsze majac w reflektorze profilowane szklo ktore samo z siebie rozprasza. rozwiazaniem bylo by wypolerowac szklo i zastosowac profilowane lustro od np volvo, nissana czy renaulta. ale latwiej juz chyba wstawic soczewki :)
lubie trapezy

JACU6X6
Kontakt:

Post autor: JACU6X6 »

Wszystko pięknie ale na lampach pisz H4 nie xenon nie żebym sie czepiał ale ostatnio na interi pisało że policja rozpoczyna akce łapania xenonów w starych autach. Sam bym takie wsadził i uważam że pozomowanie i spryskiwacze to lipa ale narazie poczekam w koncu wszystko tanieje. Gratuluję wykonania.

ODPOWIEDZ