BI KSENON W POLONEZIE

układ zapłonowy, urządzenia rozruchowe, układy wytwarzania prądu, pozostałe urządzenia elektryczne.

Moderator: Moderatorzy

HOMZIK

BI KSENON W POLONEZIE

Post autor: HOMZIK »

Zastanawiam się nad instalacją w poldku BI KSENONÓW dobrej jakości o barwie światła 6000 K

Co wy na to ?
Czy ktoś już to zastosował w tradycyjnych reflektorach H4 ? :566:
Motocyklowy PROJEKT 120 w przygotowaniu. Termin realizacji lato 2014 Wykonawca : Milewski, Promocja : Agencja Reklamy CONTACT, motocykle dostarcza INTER MOTORS-dystrybutor DUCATI, TRIUMPH.

www.uzyjwyobrazni.pl

BolimA
Członek Stowarzyszenia

Post autor: BolimA »

Widzialem rozne zmoty, ale jezeli juz dokladany xenon to do soczewki. Ale dla mnie to obciach - np. u siebie nie mam zamiaru tego zakladac...
Renault Clio 1.6 16v '02
Jawa 350 TS '88

HOMZIK

A w renault nowych nie ma soczewek i są ksenony :568:
W wielu autkach nie ma soczewek i są fabrycznie instalowane ksenony.
Mi nie chodzi o tylko bajer, ale chodzi mi o poprawe widoczności szczególnie na mokrej nawierzchni.
Dziś toto zainstalowałem i czekam az się ciemno zrobi żeby zobaczyć jak to działa. Byłem na diagnostyce i jeśli chodzi o linie światłocienia to byli miło zaskoczeni że jest tak dobrze odzielona na reflektorach nie przystosowanych do ksenonów.
Przeważnie jak ktoś to wsadzi na odpierdol to świeci wszędzie ale nie tam gdzie powinno i nie tak jak powinno.

BOLIMA ,WIĘCEJ OPTYMIZMU :564: BO CI KOBIETA UCIEKNIE WPŁAW PRZEZ JEZIORO :570:

A co do soczewek, to owszem zastanawiam się i nad tym.Tylko musze zobaczyć od czego da się zastosować samopoziomujące :566:
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2008, 17:57 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 2 razy.
Motocyklowy PROJEKT 120 w przygotowaniu. Termin realizacji lato 2014 Wykonawca : Milewski, Promocja : Agencja Reklamy CONTACT, motocykle dostarcza INTER MOTORS-dystrybutor DUCATI, TRIUMPH.

www.uzyjwyobrazni.pl

BolimA
Członek Stowarzyszenia

Post autor: BolimA »

Fakt - xenony fabryczne bywaja bez soczewek, ale jeszcze sie nie spotkalem z takimi uniwersalnymi, ktore by swiecily dobrze w lampie na H4/H7 ze zwyklym odblaskiem... w lampie soczewkowej jest duzo lepiej. Ja proponuje nowe odblaski+szklo i dobre zarowki +50% :)

P.S Jaki zestaw kupiles?
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2008, 18:53 przez BolimA, łącznie zmieniany 1 raz.
Renault Clio 1.6 16v '02
Jawa 350 TS '88

SeBa
Moderator - Technika

Post autor: SeBa »

HOMZIK, kolega Jaro i Marcin OBR z PTK miał/ma zenony w swoim PN
Zagadaj do nich co i jak
z FSO były: 125p 1.5L '83 L74 , Polonez Caro 1.5GLE '91 L49
i Polonez Caro Plus 1.6 GSi '99 42U jest: 1.4 GTi 16V '97 86E
Auto detailing-info PW

Buton
Członek Stowarzyszenia
Auto: Mercedes-Benz Actros

Post autor: Buton »

Jaro miał soczewki z jakiegoś mercedesa i wypolerowane na gładko szkła. Zmiana mijania na drogowe była realizowana przez ruchomą przesłonę.
Za kółkiem siadam, włączam gaz
Dwadzieścia ton wytaczam znów na szosę

HOMZIK

http://www.allegro.pl/item388690866_bi_ ... kazja.html
BolimA pisze:Jaki zestaw kupiles?

Jesli chodzi o linie światłocienia to troszeczke poprawiłem wykonanie jakie było fabrycznie zastosowane w tych ksenonach i jest duuuuużo lepiej.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2008, 22:31 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 1 raz.

www.uzyjwyobrazni.pl

crazyeyes
Kontakt:

Post autor: crazyeyes »

ja mam w przejsciowce, sprawuja sie bez zarzutu, z granica swiatla i cienia nie bylo problemu, ale to moze zalezy od reflektora. co do +50% to +50 czy +100% nigdy nie zaswieci jak xenon. mam 100 watowe zarowki w reflektorach dlugich - po zapaleniu zazolcaja jezdnie ze 2 metry przed zderzakiem. to tez sa odpiete bo jeden reflektor z Bi w zupelnosci wystarcza.

roznica miedzy xenonem a zarnikiem jest mniejwiecej taka jak miedzy lampa naftowa a halogenem
najbardziej odczowalna w deszczowe noce
lubie trapezy

Grzech

Post autor: Grzech »

HOMZIK pisze:http://www.allegro.pl/item388690866_bi_ ... kazja.html
BolimA pisze:Jaki zestaw kupiles?

Jesli chodzi o linie światłocienia to troszeczke poprawiłem wykonanie jakie było fabrycznie zastosowane w tych ksenonach i jest duuuuużo lepiej.
Czy możesz opisać co dokładnie zrobiłeś? Zawsze chciałem mieć lepiej świecące reflektory niż te co są w Caro.

HOMZIK

Grzech pisze: możesz opisać co dokładnie zrobiłeś?
Kupiłem zestaw do montażu ( link na alegro jest powyżej ).
Zainstalowałem to u siebie.
Jeśli chce się uzyskać bardzo dobrą linie tak zwanego światłocienia , to trzeba niestety poświęcić na regulacje i ustawienie świateł co najmniej kilka godzin.
Nie jestem ci w stanie tutaj opisać co dokładnie zrobiłem, ale tak mniej więcej napiszę że potrzebna jest do tego jedna listewka aluminiowa ze starych żaluzji jaką się wycina w postaci blaszki szerokości 2 cm długści około 7 mm i to trzeba wsadzić w okienko przez jakie wydobywa się strumień światła i oślepia jadących z naprzeciwka.
To okienko jest tam po to aby tamtędy wydobywało śię światło w chwili przełączenia na długie. Natomiast na krutkich jest ono przy duże i trzeba je delikatnie zmnijszyć. Po to są właśnie te blaszki o jakich tu pisałem.

Trzeba jeszcze zrobić tak zwany skos strumienia światła wydobywający się z reflektora po stronie pasażera.
Ten zestaw ma płaską linie światłocienia a jak wiesz , to musi być ukośny strumień oświetlający pobocze.
To uzyskałem za pomocą mozolnego piłowania pilniczkiem lewej strony metalowej osłony przy żarniku w reflektorze po stronie pasażera.
Przypiłowałem i zakładałem ,piłowałem i zakładałem i tak do chwili kiedy udało mi się uzyskać płaskie oświetlenie jezdni z dwóch reflektorów ze skosem idącym ku górze oświetlającym pobocze.

Na ogólnopolskim moge pokazać jak i co poprzerabiałem.

ufff.... inaczej nie potrafię opisać co przerobiłem :570:
:564:

Bez dokonania tych przeróbek ,ten zestaw jak i inne zestawy do instalacji H4 nie będą świeciły tak jak powinny.
Linia światłocienia jest słabo widoczna i nawet jak opuści się lampy to będziesz oślepiał mocno tych z naprzeciwka.

Trzeba się troche pomęczyć aby potem na diagnostyce usłyszeć że jeszcze nie widzieli w H4 ksenonów co mają dobrą linie światłocienia, a tu zaskoczka z pozytywną reakcją i zdziwieniem diagnosty, jaki stwierdził że nie ma nic do zarzucenia jeśli chodzi o sposób instalacji i jakości strumienia światła.
Jedynym minusem jest to że tak naprawdę nie można stosować ksenonów w reflektorach na H4.
Jeśli podczas kontroli drogowej policjant stwierdzi że mi zabierze dowód........

..... wyciągam z bagażnika zestaw żarówek H4, wyjmuje żarniki ksenonów, wkładam H4 i jade dalej z dowodem.Cała operacja zamiany na H4 trwa około 2 minuty :D

Dodam jeszcze że w piątek padła mi jedna przetwornica.Zadzwoniłem do gościa z alegro, powiedziałem że padła. Gośc nie pytał o nic tylko powiedział że za chwile pakuje mi nową i wysyła. W sobote przetwornica była już do odbioru na poczcie :)
Sprawy gwarancyjne załatwia natychmiast bez zbędnego czekania.
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2008, 17:43 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 4 razy.

www.uzyjwyobrazni.pl

Vistula

Post autor: Vistula »

Ciekawe ciekawe poka jake foty poka poka poka. ;-)
~350 000km Polonez to wytrzymałe auto!
Może kiedyś będzie następny.

HOMZIK

Vistula pisze:Ciekawe ciekawe poka jake foty poka poka poka.
Fotki wstawi MINISTER SEROCKI :570: bo ja nie kaman o co w tym wstawianiu fotek tutaj kaman :566:

Czyli beda lada dzień :569: :564:

www.uzyjwyobrazni.pl

Serocki

Post autor: Serocki »

O prosze awansowałem na ministra :)

a o to zapowiadane foty:

Obrazek Obrazek Obrazek

HOMZIK

Dzięki :564:

www.uzyjwyobrazni.pl

crazyeyes
Kontakt:

latwiej chyba poszukac zestawu co jest przewidziany na europe ktory nie ma plaskiej linii swiatlo-cien

p.s oba reflektory maja miec taki sam "skos strumienia swiatla" na pobocze, nie tylko od strony pasazera

dzis wieczorem badz jutro wrzuce fotki jak swieci zestaw bez przerabiania
pozdr
lubie trapezy

HOMZIK

Mi chodziło o to aby tylko reflektor po stronie pasażera dawał skos na pobocze a po stronie kierowcy dawał prostą linie.
Wyregulowałem to tak że świecą bardzo szeroko ale nie oślepiają jadących z naprzeciwka.
Czyli reflektor po stronie kierowcy wyregulowałem tak abyb świecił na przeciwny pas ale nie oślepiał bo jeśli byłby skos to waliło by po lusterkach tych co jadą przedemną.

www.uzyjwyobrazni.pl

crazyeyes
Kontakt:

to juz wlasny patent jest z jednym reflektorem swiecacym prosto a drugim na skos,
przy scianie widac ze swieca dwa, natomiast kilkanascie metrow przed autem lewy reflektor pokrywa sie z prawym i swieci tak samo, po to ustawia sie reflektor na urzadzeniu na wysokosc ale takze i lewo - prawo. ponizej obiecane foty. jak widac na reflektorze starego typu jest granica na soczewkach i po tej granicy swieci palnik

ObrazekObrazek
lubie trapezy

HOMZIK

W jakiej odległości stał poldek od ściany ?
A jaki zestaw kupiłeś / Bo jestem ciekawy co do wykonania osłon przy palniku i jak to jest rozwiązane w twoim zestawie.
Ja zrobie fotki jutro
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2008, 22:54 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 1 raz.

www.uzyjwyobrazni.pl

HOMZIK

I jeszcze mam pytanko:

Czy jak zapalisz światła to one się "rozgrzewają" i jak juz się rozgrzeją to delikatnie przygasają ?

U mnie tak się robi, czyli jakieś 10 sek się rozjaśniaja i potem delikatnie przygasną. Zastanawiam się czy tak się dzieje we wszystkich autach z fabrycznymi ksenonami :566:

www.uzyjwyobrazni.pl

crazyeyes
Kontakt:

od sciany jakies 2-3 metry ale swieci jeden reflektor zeby bylo widac jak swieci :)
co do zestawu to musze poszukac bo kupiony dosc dawno za cos ok 700 pln
w kazdym razie calosc wyglada zupelnie inaczej niz ten na zdjeciu Serockiego.
Po zaswieceniu swiatla rozblyskuja i nagrzewaja sie jakies 4 - 5 sekund do swojej jasnosci i pozostaja na takim poziomie - i tak zachowuja sie kazde palniki ksenonowe. Co do przygasania, nie spotkalem sie z czyms takim, moze to zludzenie :)
lubie trapezy

HOMZIK

Niestety to nie jest złudzenie.
Jest to widoczne ,niewiele przygasają i musze podjechać z tym do kogoś kto ma podobny zestaw i sprawdzić czy tak samo działają.

www.uzyjwyobrazni.pl

Serocki

Przejsciówka z takimi światłami to dopiero wypas!!! Jak by w każdym szkle były takie ksenony to droga by była lepiej oświetlona niż gdyby ciężarówka jechała :550:

Dawaj więcej zdjęć tego cuda :562:
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2008, 09:39 przez Serocki, łącznie zmieniany 1 raz.

SeBa
Moderator - Technika

Post autor: SeBa »

crazyeyes, widzialem Cie kilka razy na miescie -swiatelka robią wrazenie.
z FSO były: 125p 1.5L '83 L74 , Polonez Caro 1.5GLE '91 L49
i Polonez Caro Plus 1.6 GSi '99 42U jest: 1.4 GTi 16V '97 86E
Auto detailing-info PW

HOMZIK

Po dzisiejszych oględzinach i wyszukiwania pojazdów z ksenonami na mieście ,jest tak:

U jednych ,tak jak i u mnie po kilku sekundach od rozświecenia ,delikatnie przygasają a u innych jak się rozświecą to tak świecą.
Nie wiem o co kaman w tym, ale widocznie tak ma być :566: :570:

www.uzyjwyobrazni.pl

HOMZIK

Fotki poniżej przedstawiają to co udało mi się wywalczyć do tej pory z ustawieniem i modyfikacją lini światło-cienia.
Przed tymi modyfikacjami nie robiłem fotek ale to co jest teraz to jest baaaaaardzo dużą różnicą od tego co było bez modyfikacji. :546:

Niestety nie znalazłem całkowicie zaciemnionego miejsca i z tąd to lekko pomarańczowe oświetlenie od latarni ulicznych.
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2008, 22:21 przez HOMZIK, łącznie zmieniany 1 raz.

www.uzyjwyobrazni.pl

Serocki

Mała aktualizacja

Obrazek Obrazek

Tualatin

Post autor: Tualatin »

wy tu o ksenonach, a ja marzę, żeby moja Caroca miała 4 okrągłe reflektory z Borka, którego miałem kiedyś - 4x H4 na drogowych to był wypas, Caro nie ma już świateł, tylko świecidełka, dlatego nie dziwię się, że trzeba je poprawiać. kombinuję tylko, jak zamontować te 4 okrągłe w miejsca po seryjnych kloszach w Caro, żeby normalnie wyglądało - przy okazji - jakieś pomysły i sugestie po mimo wątku ksenonowego :D

Albo przerobię przód w moim Caro na ten od Borka:D:D:D i chyba to będzie najlepsze rozwiązanie:D
Polonez Caro+ 1.6GSI 98r + KLIMA

Polonez Caro 1.6GLI 96r

Polonez 1500 81r

Serocki

Zrób przejściówkę taka jak ja mam. Przód wymienisz, Z tyłu inny zderzak i będzie super wyglądał. Zwłaszcza, że ma szerokie zawieszenie :564:

HOMZIK

Zdecydowanie się zgadzam co do świateł w borewiczu. Ja przypier..... długimi to drzewa się paliły :564:

www.uzyjwyobrazni.pl

HOMZIK

Jest problem.

Te moje ksenony raz na kilka miesięcy coś się psują. :567:

Cały czas problem dotyczy jednej strony auta.
Po prostu ni ztego ni z owego jeden palnik przestaje świecić, ot tak nagle gaśnie.
Zamieniałem już palniki miejscami, zamieniałem już przetwornice, wkładałem nowa przetwornicę i nic.

Po kilku minutach lub kilkunastu minutach nie świecenia, przekładania ,kombinowania zaczyna świecić na kolejne kilka miesięcy.

O co tu kur... chodzi :551: :566:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to taka skrzyneczka z przekaźnikami jaka jest nierozbieralna i z jakiej wychodzą przewody na dwie strony reflektorów oraz wchodzą przewody zasilające.

Wszystkie połączenia w tej ksenonowej instalacji mam w idealnym stanie.

Czy ktoś kiedyś gdzieś spotkał się z takimi objawami ???

www.uzyjwyobrazni.pl

ODPOWIEDZ