Słabe hamulce polonez caro 95r

układ kierowniczy, układ hamulcowy.

Moderator: Moderatorzy

Sebamixx

Słabe hamulce polonez caro 95r

Post autor: Sebamixx » 06 listopada 2013, 20:24

Witam, słabo hamuje mi polonez na tył bierze od razu przód, normalnie koła stają przednie mam wrażenie że tył w ogóle nie hamuje, co może być przyczyną??? okładziny są, po za tym ręcznego na jedno koło nie ma. czy to może być coś poważniejszego czy tylko wymienić okładziny na nowe???

santi

Post autor: santi » 06 listopada 2013, 20:43

jaki układ hamulcowy?
Nowe zajęcie obróbka CNC :D

NASTI :)

Awatar użytkownika
raffi

Re: Słabe hamulce polonez caro 95r

Post autor: raffi » 07 listopada 2013, 11:31

Sebamixx pisze:Witam, słabo hamuje mi polonez na tył bierze od razu przód, normalnie koła stają przednie mam wrażenie że tył w ogóle nie hamuje, co może być przyczyną??? okładziny są, po za tym ręcznego na jedno koło nie ma. czy to może być coś poważniejszego czy tylko wymienić okładziny na nowe???
Jeżeli masz układ z tarczami (starego typu), to zacząłbym sprawdzać od zacisków - tłoczki mogły przykorodować do zacisków lub są zatarte i wtedy hamowania nie będzie.

Jak na bębny, to zacząłbym od cylinderków oglądać, ale tu już niech się wypowiedzą ludzie mający Lucasa - na pewno wiedzą o nim więcej niż ja.

Tak czy siak: zdjąć koła, rozebrać hamulce, wyczyścić, obejrzeć wszystko dokładnie. Jak się okaże, że mechanicznie ok (a na pewno nie jest ok skoro ręczny też nie bierze), sprawdzić czy nie zapowietrzony układ.
Raffi
---------------------------------
Kto pod kim dołki kopie, ten jeździ na ropie ;-)

Sebamixx

Post autor: Sebamixx » 07 listopada 2013, 19:34

Tak też myślałem żeby od tego zacząć, dzięki ( tył bębny ).

ODPOWIEDZ