Oryginalny kolor felg w Polskim Fiacie 125p 82'

elementy zawieszenia, koła i ogumienie.

Moderator: Moderatorzy

Ozobywatel

Oryginalny kolor felg w Polskim Fiacie 125p 82'

Post autor: Ozobywatel »

Ponieważ zbliża się sezon, prace z moim 125p nabierają tempa.
Mam do Was bardzo ważne pytanie. Mianowicie, jakiego koloru wychodziły oryginalnie felgi z fabryki? Mój Fiacior L-76 groszkowy, produkcja z początku roku 1982 (ostatni z licencją Fiat).
4 koła były już wielokrotnie malowane farbą podkładową a podczas ścierania starej warstwy farby widać tylko srebrny (ale takiego koloru była ta farba podkładowa). Nie widać, co było pierwszą warstwą. Felga w kole zapasowym natomiast jest koloru zielono-miętowego. I teraz mam zagadkę. Na jaki kolor pomalować felgi po wypiaskowaniu? Srebrny, biały czy miętowy?
Najbardziej zależy mi na zgodności z oryginałem, a nigdzie nie mogę znaleźć palety felg FSO.
Bardzo proszę Was o pomoc, jesteście moją ostatnią nadzieją :612:

Kriss

Post autor: Kriss »

Pamiętam jak sąsiad miał 125p z 1984 roku w stanie lusterko i na bank miał fele w oryginalnym kolorze, był to kolor jasno siwy wpadający w jasny błękit, pamiętam bo na zapasie miał taką nową felgę.
Polonez Caro 1.6 GLE o mocy 87 kucy z 1994 roku z przebiegiem tylko 068000km w pięknym ciemnym zielonym metaliku L-117 :)
To już historia, pojechał w świat z przebiegiem 079000km. Czas polować na wczesnego MR-a

Ozobywatel

Kolor mojego zapasu jest na 100% oryginalny, czyli mówisz, żeby resztę pomalować w taki sam odcień?

bing17

Post autor: bing17 »

Mam ori felgę, przyjedź zabierz i lakieruj na oryginał.
Kupię:
takie felgi http://img361.imageshack.us/img361/5899 ... 024uu6.jpg
taki znaczek na atrapę do 125p
http://piotrwiewiora.w.interia.pl/hist.fsocars.jpg

Kontakt GG 1047207 (niewidoczny) e-mail bing17@o2.pl

Janisz

Post autor: Janisz »

Ten lakier był wyjściowo siwy, ale płowiał na różne odcienie, głównie niebieskawe albo zielonkawe. Ot i cała tajemnica. Ostatnio kolega dorwał zapas, który chyba nigdy nawet nie był dotknięty ręką właściciela, ani wykładzina w bagażniku nie była podniesiona ani razu ;), i fela jest w kolorze własnie szarym, trochę ciemniejszym niż sobie ludzie zazwyczaj malują. Szkoda, że to daleko, bo bym Ci spróbował to wypożyczyć na dorobienie...

Krasik
Kontakt:

Post autor: Krasik »

Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta.

Nikt nie wie jaki powinien być kolor. Maluj na jasno szary i już. ;)
PF 125p Superleggera Veloce - suplement diety

blazejqe

Post autor: blazejqe »

ja dałem felgi do piaskowania i malowania proszkowego. mam na nich założone opony letnie, gdy malowałem zimówki, okazało się ze bardzo podobną barwę ma szary kolor hammerite'a którym pomalowałem fele zimowe. Także, szukaj szarego hammerite'a. Gęsta i dobra farba, choć jeśli zależy Ci na ultra wyglądzie, to proszkowo. W moich letnich można się golić :)
FSO 125p 1.6ME '90
FSO Polonez Caro+ 1.4GTI '97 na rajdowo:)

Ambrosios
Kontakt:

Post autor: Ambrosios »

Hammerite to g... straszne. Przerabialem, wiec nie polecam, chyba ze ktos szybko chce miec rdze znowu. A z kolorami felg mam takie doswiadczenia jak Janisz.
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.

BORYS

Post autor: BORYS »

BRONCIEPANIE Hammerite !

Nie nadawa sie wcale do felg. No chyba ze ktos chce odpieprzyc fuszere...

Ta farba nie osiaga niezbednej twardosci , lapie proszek z klockow i po niedlugim czasie jest nie do umycia.
Ura Bura Szef Podwóra

Ozobywatel

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Jakbyście na forum oldtimery.com pisali o malowaniu felgi hammerite to dostalibyście permanentnego bana :569: :D
Mam już upatrzoną firmę z Łodzi, w niedzielę odbiorę od Binga felgę na wzór. Po malowaniu będą ładnie wyglądać z nowymi dekielkami 8)
Ostatnio zmieniony 12 marca 2011, 01:32 przez Ozobywatel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ