Opony-jakie?

elementy zawieszenia, koła i ogumienie.

Moderator: Moderatorzy

Nabauab

Opony-jakie?

Post by Nabauab »

Nie znalazłem takiego tematu na forum-może źle szukałem?. Więc zakładam nowy.

Co sądzicie o oponach firmy SAVA, chcę sobie takie letnie założyć do Platyny 185/65R14 na felgach Trucka. Słyszał ktoś o takiej marce?
FSO Polonez Caro - 1.6 GLE 1994
Daewoo EroTico DLX 2000
Skoda Roomster 1.6 MPI 2010

mati_lecha

Post by mati_lecha »

Słyszałem o takiej marce, ale nie korzystałem. Kiedyś jak reklamowałem VIVO to koleś od reklamacji mówił, że najwięcej reklamacji mają Vivo, całkiem dobre są Impulsery, ale najlepsze są Savy. Podobno nie mieli żadnej reklamacji jeśli chodzi o Savę. Z tego co wiem to jest jakaś jugosłowiańska firma. Ale cała sprawa miała miejsce w roku 2000 i od tego czasu sporo mogło się zmienić, poza tym Sava wtedy była mało popularna, więc siłą rzeczy tych reklamacji musieli mieć mniej jak Dębicy czy Kormoranów.

Kenor18

Post by Kenor18 »

Mam Savy założone w polonezie i VW na taxi i sprawują sie bardzo dobrze wczesniej w VW miałem good yeary i były gorsze niz te sawy.Ogólnie bardzo dobre i niezadrogie oponki.POLECAM

Jurij

Post by Jurij »

Dobre opony w przystępnej cenie. Jeżdżę na takich teraz ( zimówki ) i sprawują się bardzo dobrze. Jest to ich ostatni sezon ale auto trzyma się drogi.

Julo
Moderator

Post by Julo »

A ja sie waham miedzy Barumem Brillantis, a Fuldą Diadem Dirigo. 185/70. Jakieś doświadczenia? Albo testy redakcyjne, w tych samych warunkach.
www.ecoblasting.pl
www.facebook.com/ecoblasting
Piaskowanie samochodów zabytkowych. Sodowanie drobnych elementów.

BORYS

Post by BORYS »

Polecam w tym rozmiarze michelin energy. Cena o dziwo to 209 PLN za sztuke.
Ura Bura Szef Podwóra

mati_lecha

Post by mati_lecha »

Julo wrote:A ja sie waham miedzy Barumem Brillantis, a Fuldą Diadem Dirigo. 185/70. Jakieś doświadczenia? Albo testy redakcyjne, w tych samych warunkach.
ImageImageImageImage

Julo
Moderator

Post by Julo »

BORYS wrote:Polecam w tym rozmiarze michelin energy. Cena o dziwo to 209 PLN za sztuke.
to o dziwo o jakies 80% wiecej niz to co chce kupic
www.ecoblasting.pl

Julo
Moderator

Post by Julo »

zaraz bede czytal, ale fulda ecocontrol to co innego niz diadem diriggo. nie ma ktos testu z brillantisem i diademem??
www.ecoblasting.pl

Berek

Post by Berek »

Julas nie kombinuj, kup se impulsery i bedzie git, ew, nawigatory 2 i tez są zajebiozo

Julo
Moderator

Post by Julo »

sio. bamrum albo fulda
www.ecoblasting.pl

mati_lecha

Post by mati_lecha »

Diadem to chyba jakaś staroć, nie spotkałem się z tą opona w testach. Zresztą mało jest testów opon z niższej półki.

Julo
Moderator

Post by Julo »

no nie, diadem dirigo jest chyba nowszym wzorem niz ta fulda w tescie. albo nie
www.ecoblasting.pl

leon

Post by leon »

Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

http://www.leszekknorps.republika.pl/ekosciema.html

Image

Wilu

Post by Wilu »

Ja się nie znam, ale Fuldy Ecocontrol kupiłem do Lanosa i są w zupełności zadowalające. Tanie, ciche i mają świetną przyczepność, która wręcz prowokuje do szybszej jazdy. Aż chciałoby się przekraczać i mnożyć dopuszczalne prędkości, śmigać auta za którymi dotychczas się spokojnie jechało i uwalniać do atmosfery wszystkie te trujące związki w większych ilościach. Ja jednak tym pokusom nie ulegam, bo wiem, że to niebezpieczne. Do traba tez sobie takie kupię.

Julo
Moderator

Post by Julo »

Leon, ja po niemiecku to tylko "hende hoch" i "sznela sznela" mozesz mi jakis konkret podac? :) nie ecocontrol, tylko diadem dirigo :)
www.ecoblasting.pl

leon

Post by leon »

Julo wrote:185/70.
Chujowy rozmiar wybrałeś. Nie ma już w nim żadnego wyboru, lepiej poszukaj w 175/70.

albo: http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/comp/119748

Image

stachu84

Post by stachu84 »

Sava effecta , jest Słowacka. Ja gdy stare passio juz wyłysiały zmieniłem własnie na savy, powiem krótko ,KATASTROFA, KATASTROFA ,bardzo dobrze sie trzymają drogi ale , moje sie zaczęły wybrzuszać, i zrobiły się jajowate... przez co kierownica przy 80-105 wpadała w cholerne drgania i cały czas myślałem ze to zawieszenie czy cos. Dodam ze oszczędzam auto, i nie jezdze po krawężnikach, po 2 latach walczenia z savami zmieniłem na dębice passio,i jak ręką odjął, lato jeżdziłem znów na debicach i było gites. Moze tak dobrze na deszczu sie nie sprawdzają , ale są wytrzymałe na nasze krajowe drogi. Na zime oczywiscie debica frigo. bo passio to jak łyżwy ;) pozdrawiam

Lord_Vader

Post by Lord_Vader »

Mam taka prośbę. Od 3miesięcy mieszkam we wrocku i dlatego niezxabardzo wiem gdzie tu naprawić bądź kupić opony:| Niedawno przejechałem pół polski do domu po zimowki. Z tyłu mam Toyo, a z przodu Gislaved, dzis zmieniałem lokum, ruszam niby od, ale cos cięzko, myślałem ze az tak ślisko na parkingu, ze opony nie wydały, potem wjeżdżam na asfalt a po jakis 50m sciaga mnie w lewo masakrycznie, wysiadam patrze kapeć na lewym kole z przodu. Opona po zdjęciu jakby sie nie naprężać wklesła i pewnie juz na śmietnik poleci, bo niewiele jej pozostało, bo bieżnika tak na obecny sezon tylko, a pewnie sie jej nie opłaca naprawiać o ile to mozliwe i mam pytanie, gdzie we wrocku mozna kupić tanio dobre opony, bo jak wiadomo nie kupuje się 1 więc trzeba szykować się na zakup dwóch i czy coś poza Frigo 2 jest w podobnej cenie porównywalne bądź lepsze ew. gdzie mozna spróbować naprawić starego kapcia? Sprawa jest max pilna, bo przeprowadziłem sie kilka km w inną strone wrocka a w takim stanie la letnim zapasie z marna ilościa powietrza w nim daleko nie ujade:/
kto ma poldka, to albo go kocha, albo nie cierpi na nadmiar $;)

Julo
Moderator

Post by Julo »

1. kazdy jeden wulkanizator cos poradzi jezeli jest z cego radzic.
2. opony kupuje sie przez internet. www.skapiec.pl i sobie poszukaj
www.ecoblasting.pl

OLO

Post by OLO »

Chce kupić do Oliwki nowe kapcie.
150-250zł/szt
http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/fil ... _150-250_0
Co byście wybrali? Ktos ma jakies doświadczenia?
Cisza na morzu, cisza w armacie.
Kto się odezwie - nie jedzie w FIACIE

Adamus

Post by Adamus »

OLO wrote:Chce kupić do Oliwki nowe kapcie.
150-250zł/szt
http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/fil ... _150-250_0
Debica Navigator 2 - do zabytka jak znalazl - nie musisz zmieniac a i na sniegu swietnie sobie radza :)

BTW:
jezdze na nich obecnie codziennie
Pozdrawiam
Adamus

sterta Polonezów

leon

Post by leon »

Gdyby nie zależało mi na "oryginalności" wybrałbym w tej listy Kumho.

Image

Serocki

Post by Serocki »

Adamus wrote:Debica Navigator 2 - do zabytka jak znalazl - nie musisz zmieniac a i na sniegu swietnie sobie radza
Miałem Navigatory 2 i powiem, że w śniegu owszem dobrze sobie radzą. Na suchym też, ale na mokrym to już nie jest tak wesoło :562:

jose

Post by jose »

OLO wrote:http://www.skapiec.pl/sit...0_0_0_150-250_0
Jeśli chodzi o oliwkę, to cokolwiek byś nie wybrał będzie dobre. Nie upalasz tego cały czas ekstremalnie.

Z tego co testowałem:

Uniroyal Rallye - na suchym std., ładnie zachowuje się na mokrym i na szutrze, jest przewidywalna

Dayton D100 - dobra na suche, ładnie wygląda :P na mokrym cięzko wyczuć moment w którym zaczyna puszczać

Firestone F590 - bardzo dobrze trzyma na suchym (jak chyba większość Firestone'ów f5XX), przyjemnie sztywna, radzi sobie na mokrym, ale ma jedną wadę - ginie w oczach

Toyo R350 - jak na TOYO to mocno przeciętna, twardy bieżnik, twarda guma, starcza na długo, ze wszystkimi tego konsekwencjami

Adamus

Post by Adamus »

Serocki wrote:
Adamus wrote:Debica Navigator 2 - do zabytka jak znalazl - nie musisz zmieniac a i na sniegu swietnie sobie radza
Miałem Navigatory 2 i powiem, że w śniegu owszem dobrze sobie radzą. Na suchym też, ale na mokrym to już nie jest tak wesoło :562:
No wlasnie na mokrym sa dobre i sniegu :)

Looknij na wyniki jesiennego testu opon Auto BILD (pewnie Auto SWIAT juz przedrukowal) - byla tam Sava Adapto - czyli nic innego jak Debica Navigator 2 sprzedawany pod marka Sava - i na mokrym wypadla dobrze - w sumie trzecie miejsce w tescie:
Test opon

Przetlumacze ocene koncowa:
Zalety
- swietne wlasnosci na sniegu
- dobre wlasnosci aquaplaning
- niski opor toczenia

Wady
- na suchej nawierzchni wydluzona droga hamowania i podatnosc na podsterownosc
Pozdrawiam
Adamus

sterta Polonezów

Serocki

Post by Serocki »

Testy testami, ale na mokrym źle mi się jeździło. Za to w śniegu szedł jak dziki :564:

Adamus

Post by Adamus »

Serocki wrote:Testy testami, ale ...
;-)
Pozdrawiam
Adamus

sterta Polonezów

qdlaty

Post by qdlaty »

kupilem save trente na przod, letnie. z tylu mam kormorany, i wole te kormorany. Po za tym bieznik jak sie zetrze troche to jeszcze jest, a w savie tylko 4 rowki wzdluz zostana (bieznik nie zuzyty do konca oczywicie - jeszcze zapas bedzie).
aczkolwiek savy w zimie sie dobrze sprawuja, bo sa na tyle miekkie ze latem czarny slad na parkingu zostawiaja :/
Last edited by qdlaty on 16 February 2010, 11:17, edited 1 time in total.

OLO

Post by OLO »

Panowie - na jakim znowu śniegu? :)
Skłaniam się ku Uni 680. Poza tym co bym nie założył to po passio może być tylko lepiej :)
Cisza na morzu, cisza w armacie.
Kto się odezwie - nie jedzie w FIACIE

Post Reply