Skrzynia biegów polonez 1.9D 2002r.

sprzęgło, skrzynia przekładniowa, wał napędowy, most napędowy i półosie.

Moderator: Moderatorzy

LookMyWay

Skrzynia biegów polonez 1.9D 2002r.

Post autor: LookMyWay » 24 marca 2015, 17:05

Cześć!
Mamy poloneza trucka z listopada 2002r. 1.9D i zaczęła hałasować coś hałasować nie wiedzieliśmy czy skrzynia czy sprzęgło ale hałasowało najmniej na 4 biegu, postanowilismy wymienic skrzynie. Znajomy mial tez trucka tylko starszego 1.9D i zostawil silnik i skrzynie wzięlismy od niego: Koło zamachowe, rozrusznik, cale skrzeglo i całą skrzynie. Co się okazało skrzynia się chyba troche różni, na pewno długością wałka sprzęgłowego. Czy orientujecie się może czy jest mozliwość zrobienia z tych dwóch skrzyni jednej dobrej? Czyli przelozenie wałka sprzęgłowego, sprzęgła z naszej starej skrzyni do tej "nowej"? Albo co jeszcze trzebaby przelozyc? Albo może wiecie co trzeba naprawic w naszej starej skrzyni skoro niehałasowała tylko na 4?

Awatar użytkownika
raffi

Post autor: raffi » 24 marca 2015, 20:08

Na bogato... wymieniać skrzynię bo coś hałasuje. A to może być zwykłe łożysko, które wystarczy wymienić by latać dalej...

A czy z dwóch skrzyń da się zrobić jedną dobrą? Zależy co jest uszkodzone. To trochę pytanie w stylu: "Doktorze, jestem chory, co mi jest?" Rozbierzesz to będzie wiadomo co skrzyni dolega i wtedy też okaże się, czy to częsci zamienne z drugą skrzynią, czy akurat te co się różnią. Generalnie skrzynie powinny się różnić tylko wałkiem, przynajmniej tak mi zawsze mówiono.

Z ciekawości. Skoro wałek jest inny, to zgaduję, że "dzwon" łączący silnik ze skrzynią też się różni?
To w ogóle są trucki jakie? Jeden mocno starszy od drugiego? Jeden z vacum pompą pędzoną paskiem, a drugi z wałka? Rózne wersje nadwozia? Próbuję zrozumieć skąd róznice, bo zawsze myślałem, że do diesla była jedna skrzynia...

Natomiast rozrusznik, sprzęgło i koło zamachowe trzymaj - mogą się kiedyć przydać, a powinny być wymienne 1 do 1.
Raffi
---------------------------------
Kto pod kim dołki kopie, ten jeździ na ropie ;-)

ODPOWIEDZ