Page 1 of 1

[ATU 1.6GSI 98'] Toporny na benzynie

Posted: 16 August 2013, 21:29
by atu_1
Witam, mam problem. Powiem krótko, na LPG idzie powiedzmy jak burza na beznzynie na 1 biegu przy ruszaniu odczucie jakby ktoś go trzymał z tyłu i nie pozwalał mu ruszyć, straszny muł, potem od 3 biegu jest w miare dobrze. Wolne obroty na benzynie, tez najrówniejsze nie są, odpala za dotknięciem. Czy ktoś przerabiał podobny temat? Wlany jest już środek do zbiornika który podobno czyści wtryski.

Posted: 26 August 2013, 09:52
by Macki
Jeśli problem nasila się na wyższych obrotach - podejrzana pompa paliwa, zapchany jego filtr (lub nieszczelność gdzieś po drodze) - zmierz ciśnienie na zasilaniu listwy wtryskowej (powinno być docelowo ok. 3,5bar, a przynajmniej ok. 3 że w miare normalnie silnik chodził)

Posted: 28 August 2013, 09:07
by atu_1
Własnie problem pojawia się na niżzszych obrotach, na wysokich sobie radzi. Jak wyjeżdżam z garażu pod górkę na"jedynce" to mam wrażenie, że zaraz zdechnie ;) . Wymieniona sonda, pompa paliwa, filtr. Obawiam sie, że wtryskiwacze dają znać o sobie :( .Co do nieszczelności, to moze być jakis trop, za który dziękuje, bo własnie śmierdzi jak cholera benzyną podczas jazdy, przy otwartym oknie. Filtr par paliwa sprawdzony, to nie on.
Przy okazji zapytam, czy ktoś może regenerował wtryski paliwa? i jaki to koszt takiej naprawy.

Posted: 28 August 2013, 12:52
by Ambrosios
Skoro mocno czuc benzyne i jest to GSI, to moze przepuszcza wezyk gumowy podlaczajacy listwe wtryskiwaczy do doplywu paliwa? Zajrzyj pod maske i sprawdz, czy gdzies tam nie leci troche. W moim przypadku wrecz sikalo paliwem na goracy silnik...

Posted: 28 August 2013, 13:04
by OLO
U mnie też. Niemiła niespodzianka.