1,4 Rover - przerywanie.

jednostka napędowa, układy zasilania, układ chłodzenia, układ wydechowy.

Moderator: Moderatorzy

road_runner

1,4 Rover - przerywanie.

Post autor: road_runner » 17 listopada 2011, 09:07

Mam Roverka MR 95 od blisko 3 miesięcy. I mam pewną zagwostkę z nim związaną. Przypadłość ta wyszła już przy jego zakupie - sprzedający mówił, że podmieniał komputer ale to nic nie dało. Mianowicie przerywa. Nie robi tego często tak 2-3 razy na dzień a nieraz przez kilka dni jest zupełnie ok.

Przerywa częsciej na jałowych ale podczas jazdy też potrafi. Są to przyrywania na sekunde (nawet mniej) przeważnie. Są tak krótkie że nieraz nawet gdy na jałowych przerwie to udaje mu się wybronić przez zgaśnieciem ale żadko - tak 2 razy na 10 takich zdarzeń. Jeżeli zgaśnie to odpala od przysłowiowego strzała. Zawsze cechą charakterystyczną jest bardzo gwałtowny opad obrotomierza do wartości 0.

Ma wymienione świece i głowny kabel Wn (cewka - aparat).

Sprawdzałem - na pracyjącym silniku wyjmójąc następujące bezpieczniki:
- od pompy - efekt zupełnie inny - gaśnie jak gaźnik przy wypalaniu benzyny tj. bardzo powoli (pracuje conajmniej 5 sekund);
- od cewki - gaśnie odrazu ale obrotomierz tak gwałtownie nie opada;
- od wtrysku - gaśnie odrazu i obrotomierz gwałtownie opada tak jak przy omawianym problemie.

Piszę bo wczoraj wracając ze spotu objawy się nasiliły. Zrobił taki numer z 10 razy, raz gdy zgasł na jałowych nie chciał odpalić (pierwszy raz tak zrobił) i to w tak fatalnym miejscu że musiałem się podciągnąc rozrusznikiem na 1-ce. Dodatkowo zawszy gdy przerywał podczas jazdy to było to szarpniecie i jazda dalej a wczoraj 3 razy podczas jazdy przerwał podczas przyspieszania i nie ozył tak długo jak miałem wciśniety gaz (trzymałem wcisniety 5 sekund i nic) gdy pusciłem pedał gazu to ozywał.

Nie wiem czy to ma cos wspólnego ale za dużo pali jak na rovera. Po zatankowaniu pod korek przy 320 km w miescie rezerwa już się paliła w sposób ciągły.

1. Czy przyczyną tego przerywania moga być przekazniki wtrysku (czarna mała skrzynka pod kompem)?
2. Jakieś inne koncepcje?
3. Chciałbym sprawdzić czy sonda działa (względem tego spalania) ale w roverze nie mozna sprawdzic przy kostce (chyba ze z kanału) wiec może ktoś wie który przewód na kostce przy kompie jest sygnałowym od sondy (jaki kolor i położenie - który rząd i który w kolejności)?

OLO

Post autor: OLO » 17 listopada 2011, 09:24

Ja bym obstawiał CPWK. On potrafi napsocić.
Cisza na morzu, cisza w armacie.
Kto się odezwie - nie jedzie w FIACIE

road_runner

Post autor: road_runner » 17 listopada 2011, 10:01

Faktycznie, pamietam że Maras mi też kiedyś mówił ze miał jakieś z nim przeboje.

csr_gti

Post autor: csr_gti » 01 stycznia 2012, 23:54

Sprawdź sobie wtyczke od CPWK. Może coś nie łączy. Sprawdź też styki przy cewce (ostatnio z nimi walczyłem)
Caro '95 1.8 16V

road_runner

Post autor: road_runner » 18 marca 2013, 10:02

Jakby ktoś miał takie same objawy jak ja miałem - wymiana komputera rozwiązała problem.

OLO

Post autor: OLO » 18 marca 2013, 11:43

Ciekawe...
Mój też przerywa, widać delikatne skoki obrotka.
Rezystancja CPWK (pomiar na pinach wtyczki kompa) ok 1270ohm (powinna być ponad 1400.
Sprawdź u siebie.
Cisza na morzu, cisza w armacie.
Kto się odezwie - nie jedzie w FIACIE

road_runner

Post autor: road_runner » 20 marca 2013, 09:06

OLO pisze:Ciekawe...
Mój też przerywa, widać delikatne skoki obrotka.
Rezystancja CPWK (pomiar na pinach wtyczki kompa) ok 1270ohm (powinna być ponad 1400.
Sprawdź u siebie.
U mnie wyszło 1285.
Jednak w moim przypadku wina kompa jest pewna. Wymieniłem go w grudniu - od tego czasu ani razu silnik nie przerwał.

ODPOWIEDZ