Stukanie w silniku

jednostka napędowa, układy zasilania, układ chłodzenia, układ wydechowy.

Moderator: Moderatorzy

fantawrtkw

Stukanie w silniku

Post autor: fantawrtkw » 15 września 2010, 18:13

Wczoraj wymieniałem przewody hamulcowe te miedziane co do tyłu idą, przy okazji oczyściłem świece i klemy akumulatora i tyle pod maską. Do garażu dojechałem bez problemowo. Jak już rurki były wymienione to odpaliłem go i zaczął stukać jak diesel ale dosyć głośno. Stukanie przyspiesza wraz z obrotami, olej był na pewno bo sprawdzałem jak już stał na kanale.
Podczas szukania przyczyny stukania już jak dojechałem pod dom brat zdjął obudowę klawiatury i przestało stukać jak ją założyłem z powrotem chwile nie stukało i zaczęło od nowa.
Na forum regionalnym podpowiedziano mi że mogą to być koniki. A wy co o tym myślicie??
Dodam, że ja osobiście mam minimalną wiedzę jeżeli chodzi o naprawę samochodów. Brat też nie jest mechanikiem ale już bardziej ogarnia..

Krasik
Kontakt:

Post autor: Krasik » 15 września 2010, 20:09

Trochę za dużo może być przyczyn stukania, żeby po takim opisie coś powiedzieć. Może coś wpadło do cylindra jak świece wykręcałeś?
PF 125p Superleggera Veloce - suplement diety

fantawrtkw

Post autor: fantawrtkw » 15 września 2010, 21:54

poza świecą nic mi nie wpadło:)

Maurer

Post autor: Maurer » 15 września 2010, 23:14

Coś w temacie luzu zaworów? Bo za duży luz wydaje chyba taki dźwięk podobny do diesla.
Miałem kiedyś tak że do cylindra wpadła jakaś podkładka czy nakrętka, to nie stuka, to napier.... na całą okolicę:)
"Bo film to najważniejsza ze sztuk."
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO ... Caro/84754

HOMZIK

Post autor: HOMZIK » 16 września 2010, 11:37

Skoro po zdjęciu pokrywy zaworów nie stuka a po założeniu stuka to ja obstawiam że jakaś dźwigienka stuka w tę pokrywę. Uszczelka pod pokrywą zrobiła się zbyt płaska lub wewnątrz jest taka blacha na tej pokrywie i ona czasami lubi się tak sama z siebie poluzować. Zdejmij pokrywę i zlokalizuj na niej ślady od tego stukania.
Motocyklowy PROJEKT 120 w przygotowaniu. Termin realizacji lato 2014 Wykonawca : Milewski, Promocja : Agencja Reklamy CONTACT, motocykle dostarcza INTER MOTORS-dystrybutor DUCATI, TRIUMPH.

www.uzyjwyobrazni.pl

fantawrtkw

Post autor: fantawrtkw » 22 października 2010, 08:05

Problem rozwiązany. Majster zmierzył ciśnienie i 10, 10, 6, 5 Silnik już nowy Poldas jeździ:)

ODPOWIEDZ