czy kupowac zamiennik?

jednostka napędowa, układy zasilania, układ chłodzenia, układ wydechowy.

Moderator: Moderatorzy

Post Reply
TUR

czy kupowac zamiennik?

Post by TUR »

a więc moja chłodnica w Gsi zaczęła sobie cieknąć ,oryginalna w sklepie 330zł jak dla mnie to obecnie za duża kwota i tu moje pytanie,na allegro są zamienniki po 125 zł,czy ktoś już taką kupował i używał,jak z żywotnością takiej chłodnicy,prosze o wszelkie informacje.
Polonez Atu 1,6 GSI

DF

Post by DF »

Jak tylko cieknie i nic jeszcze nie kombinowałeś to za kilka zł można zaaplikować środek uszczelniający. Może pomóc - mnie pomogło i trzyma już ponad rok - i nie ma potrzeby wydawać zł i wymieniać a nie pomoże to dalej jesteś w punkcie wyjścia. Ryzykujesz kilka zł...

czeczun
Prezes Zarządu

Post by czeczun »

czy mnie się wydaje, czy temat o częściach zamiennych, przepłacaniu za nie, stosowaniu zamienników czy oryginałów już jest?
WIELKA WYPRZ!

sporo gratów do 125p i innych.

patras

Post by patras »

srodek to wyrzucanie kasy w bloto jak juz rozmiekla i cieknieto nic nie zrobisz, szkoda ci kasy to poszukaj jakiejs zdrowej na szrocie i tyle w temacie

SeBa
Moderator - Technika

Post by SeBa »

TUR, tak jak mowi DF kup srodek do uszczelniania i zobaczy czy przyniesie efekt oczywiscie jesli dziura nie jest duza
patras, ciezko dorwac aluminiowa do GSi na szrotach
Last edited by SeBa on 22 September 2008, 20:23, edited 1 time in total.
z FSO były: 125p 1.5L '83 L74 , Polonez Caro 1.5GLE '91 L49
i Polonez Caro Plus 1.6 GSi '99 42U jest: 1.4 GTi 16V '97 86E
Auto detailing-info PW

Mgacek

Post by Mgacek »

Co do tej z allegro, to nie sprawdzałem. Ja kupiłem oryginał Delphi za 200 PLNów. Jakby co, to mogę zapytać u moich magików.

BTW. Zanim wpadła mi kasa, zakleiłem moją poksylitem - taka polską poxiliną. Może to jakieś wyjście :D
Polonez CARO PLUS GSI.

Kriss

Post by Kriss »

Ja używałem tego środka do uszczelniania kiedyś w jednym z dupowozów. Wyciek był delikatny i pomogło ponad rok jeździłem bez wycieku dalej nie wiem bo sprzedałem gada :-)
Polonez Caro 1.6 GLE o mocy 87 kucy z 1994 roku z przebiegiem tylko 068000km w pięknym ciemnym zielonym metaliku L-117 :)
To już historia, pojechał w świat z przebiegiem 079000km. Czas polować na wczesnego MR-a

MichalSW

Post by MichalSW »

Środki takie uszczelniają oprócz chłodnic także nagrzewnice w związku z czym oprócz konieczności wymiany chłodnicy za jakiś czas trzeba jeszcze kupić nagrzewnicę. Wg mnie interes całkowice nie opłacalny. Kolega kupił na Allegro chłodnicę do Espero (też taką tanią) i jeździ już ponad rok. Nie bawiłbym się w żadne cudowne uszczelniacze.

Post Reply