Po wymianie filtra paliwa nie odpala na benzynie

jednostka napędowa, układy zasilania, układ chłodzenia, układ wydechowy.

Moderator: Moderatorzy

Maurer

Po wymianie filtra paliwa nie odpala na benzynie

Post autor: Maurer » 13 sierpnia 2007, 13:53

Witam,
mam po wymianie filtra paliwa taki problem - autko nie chce odpalić, odpala bardzo rzadko przy odrobinie szczescia i wcisnietym pedale gazu - jak odpali mozna je przez chwile potrzymać na wysokich obrotach trzymajac pedal gazu, ale gasnie. Bez trzymania gazu gasnie od razu. Na LPG odpala i chodzi bez problemu. Po próbie odpalenia na benzynie czuć wyraźnie zapach benzyny. Filtr jest dokręcony dobrze, nie kapie z niego, jest ustawiony w dobrą stronę. Mam dwa podejrzenia:
- filtr jest duzo bardziej "przepuszczalny" od starego który byl już mocno zapchany, czy w związku z tym wtrysk Abimex nie musi byc od nowa zaprogramowany? Moze teraz podaje za dużo paliwa, silnik sie zalewa i czuć niespaloną benzynę?
- w tym samym czasie zdejmowałem też deskę rozdzielczą i odkręcałem komputer i przekaźniki pompy paliwa od schowka - na razie wiszą na kablach. Czy możliwe jest że przez to samochod nie odpala? Nie widać żeby cos się mialo tam obluzowac, z zewnątrz bezpieczniki, przekazniki i komputer wygladaja ok.
"Bo film to najważniejsza ze sztuk."
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO ... Caro/84754

ODPOWIEDZ