swap 125p na rovera - know how

Moderator: Moderatorzy

Piatka

swap 125p na rovera - know how

Post autor: Piatka »

Witam,

Jako że po pierwsze nie znalazłem kompleksowego tematu o przekładce rovera do DFa, a po drugie buda dojrzała u blacharza do stanu umożliwiającego dalsze prace (wreszcie) czas zacząć prace przy przekładce.

W związku z tym rodzi się kilka pytań :).

1. Belka Poldorover - do pozostania przy wąskim zawiasie - nowe otwory po 3 cm w stronę środka belki ?
2. Jaka pompa paliwa? Zewnętrzna, wewnętrzna, jaki wydatek paliwa/h?
3. Jak wewnętrzna to spawać nową rurę wlewową do zbiornika do zbiornika z poloneza?
4. Orginalna płyta pod silnik wchodzi z drązkiem rover/diesel?
5. Obrotomierz - gdzie podłączyć? - planowo Lumel

W miarę postępu prac będę wrzucał zdjęcia/zapytania co i jak :).

Pozdrawiam
Artur

kaovietz

Post autor: kaovietz »

Słuszna koncepcja.
1. Nie wiem.
2. Wewnętrzna, oryginał z poldorovera, w przypadku kombi i pickup bak PN pasuje. W sedanie rzeźba z króćcem. W razie stosowania pompy zewnętrznej zapodać pompę dedykowaną do wielopunktu o poj. rzędu 1.6 - 1.8. Ew. naddatek ucieknie przewodem powrotnym do zbiornika. Lepiej ciut za dużo, niż duże ciut. Przy czym pompę wirnikową montujemy jak najbliżej baku. Tłokowo - membranowa może być pod maską.
3. Jak wyżej.
4. Co to jest oryginalna płyta pod silnik? Oryginalne to są sanki, płyta to raczej OBR lub (podobno) wczesne karetki. W każdym przypadku nie pasuje.
5. Nie wiem.
Друзья познабтся в беде.

Koval_STM

Post autor: Koval_STM »

1. Tak
2. Załóż zbiornik z Poloneza Caro z obciętym króćcem wlewu paliwa na odpowiednią długość, wzorując się na zbiorniku z Fiata.
3. j/w
4. Nie podchodzi.
5. Pod zacisk cewki zapłonowej
FSO 1500 '89 1.6 CB
PF 125p '75 1.6 Rover MPI :D
Daewoo-FSO Polonez Atu+ '98 1.6 GSi Digital
FSO Polonez '88 1.5 AB

ODPOWIEDZ