Klimatyzacja w Atu 1,6 GLI

Moderator: Moderatorzy

Sobieski

Klimatyzacja w Atu 1,6 GLI

Post autor: Sobieski »

Witam szukam wszelkich informacji na temat montażu klimatyzacji w Polonezie Atu 1.6 GLI z 96 r. czy to jest realne no i oczywiscie jake by byly tego koszty, domyslam sie ze to zapewne trudne w wykonaniu ale fajnie by bylo posiadac take cos :)

Multec

Post autor: Multec »

No fajnie fajnie, ale fajnie też byłoby skorzystać z szukajki.
Ogólnie to znalezienie klimy do Caro/Atu jest dosyć ciężkie, do Plusa jest łatwiej - bo nawet całą nową można złożyć. W Caro/Atu mamy czynnik R12, czyli ten, który wyszedł z użycia w 97 roku - czyli problem z napełnieniem, choć wiadomo, że się da jest to utrudnione w stosunku do Plusowskiej klimy, gdzie mamy nowy R134a.
A teraz jeśli już nie chcesz klimy do Caro/Atu i myślisz nad tą z Plusa to mam dla Ciebie miłą wiadomość :
Klima ta pasuje jedynie do koreańskiej nagrzewnicy sterowanej podciśnieniem, czyli wymaga to wymiany deski na Plusowa, belki pod deską również na taką z Plusa oraz nagrzewnicy wiadomo z czego, etc.
Caro Plus 2001 1.8 VVC 157KM i 170Nm :)
03' E46 325Ci

TranceEternity1

Post autor: TranceEternity1 »

Dobry temat, też o tym myślę żeby założyć, ogólnie to racja że łatwiej znaleźć do Plusa. Podobno od matiza/Nexi i Espero można założyć jednak nie wiem co i jak.

Jakiś czas temu na allegro był Poldas Caro za 800 zł z oryginalną klimatyzacją.

Zestaw klimy to koszt ok 1000 zł + podłączenie :)
Poldorover 1.6 ORCIARI
Mercedes w124 250 TD

Multec

Post autor: Multec »

Od Matiza, Nexii i Espero nie można. Albo oryginał albo rzeźba.
Caro Plus 2001 1.8 VVC 157KM i 170Nm :)
03' E46 325Ci

sta1416

Post autor: sta1416 »

Mam pytanie dotyczące klimy w polonezie minusie. Wiem że sterowanie jest za pomocą 2 przycisków, do czego one służą? Czym różni się instalacja elektryczna od tej z plusa?

Grizli

Post autor: Grizli »

W minusie parownik ma osobny wentylator.Pokrętła służą do regulacji temperatury i prędkości nawiewu.

sta1416

Post autor: sta1416 »

Czyli są 2 wentylatory w kabinie? Osobny do ogrzewania i osobny do parownika. Dzięki za odpowiedź.

Grizli

Dokładnie są dwa.Parownik jest montowany za schowkiem.

-Szepiet-

Post autor: -Szepiet- »

Czy ktoś mógłby zrobić fotki aby zobrazować w jaki sposób jest to rozwiązane w CARO minus pod deską rozdzielczą ? Czy spiro rurki łączą się z fabrycznymi nawiewami za pomocą jakichś trójników itd ?

Ze swojej strony mogę dodać że uniwersalny układ klimatyzacji firmy ALEX (do Caro) bazował na sprężarce SANDEN 5H14, chłodnicy klimatyzacji z wentylatorem SPAL oraz parowniku z dmuchawką DENSO. Konstrukcja parownika zbliżona jest do takiego parownika: parownik z tym że pokrętła regulacyjne umiejscowione były oddzielnie (w konsoli środkowej) a zamiast kratek były cztery okrągłe otwory wylotowe do podłączenia rurek spiro.

Wielka prośba za podzieleniem się wiedzą i fotkami wszystkim którzy posiadają klimatyzację w swoim caro minusie :!: :)

OLO

Post autor: OLO »

-Szepiet- pisze:Czy spiro rurki łączą się z fabrycznymi nawiewami za pomocą jakichś trójników itd ?
Owszem.
Mama na c: fotki klimy w proszku. Daj maila
Cisza na morzu, cisza w armacie.
Kto się odezwie - nie jedzie w FIACIE

centurion

Post autor: centurion »

OLO, to ja też poproszę na centurion_alarmy@op.pl.
Pozatym szukam fotek jak była w minusie ożeniona klima alexa i wspoma ZFa razem po lewej stronie bo nie chce rzeźbić sprężarki na prawą stronę jak w plusie.
Odbudowa Polonez Caro 1,6 GLE 95r. Wyposażyć we wszystkie dodatki jakie były w jego latach dostępne więc proszę o sugestie.
Kim jestem? - mówia ze nienormalny żeby picować poldka za 1000pln, wkładając części wielokrotnie przewyższające jego wartosć.

Grizli

Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2011, 19:27 przez Grizli, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ