Przywitaj i przedstaw sie na forum...

Wszystko to co powinieneś/naś wiedzieć zanim zaczniesz pisać: regulamin, wątek powitalny, dane Stowarzyszenia

Moderators: orzech, Moderatorzy

Post Reply
Golden
Członek Stowarzyszenia

Post by Golden »

Witamy wszystkich FSOmaniaków :one:
Polak - Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki ;DDD
One life, live it well...

ralf93

Post by ralf93 »

Witam wszystkich miłośników marki FSO! :) Jestem Rafał, mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim i jestem posiadaczem najlepszego samochodu na świecie czyli Poloneza GLE z 1994 roku. Czołem :D

jacekes
Administrator
Auto: kredens i brzydaal

Post by jacekes »

Cześć.

Była tu kiedyś spora frakcja miłośników 1.6 GLE '94, ale prawie wszyscy zardzewieli. ;)

Tales

Post by Tales »

Ja też jestem 1.6 GLE '94 :-)
FSO Polonez Caro 1.6GLE

dzido111

Post by dzido111 »

Witam szanowne grono. Nazywam się Adrian i jestem na forum FSO pierwszy raz :)

Young timerami zajmuję się od 10 lat. Posiadam kilka autek wszystkie w stanie oryginalnym 100% i idealnym prócz ostatniego mojego zakupu.

Z fabryki FSO posiadam:

FSO Syrena 104 '69 mój pierwszy projekt
FSO Polonez 1.5 SLE '89
FSO Polonez Caro 1.4 16V '96

i ostatni mój zakup do delikatnego remontu

FSO 1500 125p Kombi '90

Pozdrawiam Serdecznie wszystkich fanów FSO :)
FSO Syrena 104
FSO Polonez 1.5 SLE
FSO Polonez Caro 1.4 16V
FSO 1500 125p Kombi
FSM PF 126 Bis
FSM Fiat Cinquecento Sporting
BMW E21 323i Baur
BMW E30 325 iX

ralf93

Post by ralf93 »

Tales wrote:Ja też jestem 1.6 GLE '94
Oo widzę, że jesteś z Koluszek, całkiem niedaleko Tomaszowa :)

Tales

Post by Tales »

No niedaleko. Mało tego, często jeżdżę do Tomaszowa Polonezem. Średnio raz na tydzień. Poza tym mój Polonez był kupiony jako nowy w Tomaszowie:-)
FSO Polonez Caro 1.6GLE

Marcin Rogowicz

Post by Marcin Rogowicz »

Witam Wszystko Pasjonatów FSO,
nadszedł ten czas że mogę również do Was dołączyć, po 8 latach poszukiwań od roku jestem właścicielem najwspanialszego Borka :
FSO POLONEZ 1500C 1983 37 tyś przebiegu
Ostatni rok to wymiana wszystkiego co gumowe i mogłoby się zepsuć :)

Polonez trzyma się dobrze i fajnie się nim jeździ , chociaż zimy co jest ciekawostką nigdy nie widział :) i tak zostanie :)
Ale tak pięknie nie ma jak się ma swoje 33 lata i będę szukał pomocy w pary tematach :)
---------------------------
Pozdrawiam Marcin LOKI
Moja PASJA BOREWICZE
FSO POLONEZ 1500C 1983
FSO POLONEZ CARGO 1600 1995

klysek1
Auto: Polski Fiat

Post by klysek1 »

Zakładaj temacik o Polonezie w odpowiednim dziale :)

Albercik

Post by Albercik »

Witajcie. Zarejestrowałem się na forum celem otrzymania pomocy od was oraz udzielenia pomocy innym. Znam się na elektryce Polonezów ( w sumie proste sprawy ). Więc jak będzie coś z elektryką to pomogę w miarę możliwości. A i z mechaniki tez może uda mi się w czymś pomóc.

jacekes
Administrator

Post by jacekes »

Cześć, witam(y)!

Krus

Post by Krus »

Witam. Jestem tu nowy i niestety nie posiadam w tej chwili wspaniałego wozu ze stajni fso. Byłem posiadaczem w swoim życiu trzech 125p rocznik 86 i dwòch caro. Czasy dawne ale miło zawsze je wspominam. Pozdrawiam forumowiczów. :)

griv

Post by griv »

Witam wszystkich :) Nazywam się Grzegorz i od dawna myślałem o kupnie Poldka. Od ponad dwóch tygodni jestem właścicielem Poloneza z 1985 roku (buda z 1991 od Przejściówki), który stał jeszcze na czarnych blachach. Był do kupienia na tablicy w Lublinie za 1800 zł. Pewnie część z was go widziała, ogłoszenie miało ok. 6 tys. wyświetleń. Może ktoś z was go oglądał na żywo? :) Kupiłem go za dużo mniejsze pieniądze i powoli będę go przywracał do życia ponieważ jest w opłakanym stanie. Prezentuje się nieźle bo karoseria, jak na tak zaniedbanego Poloneza, jest w naprawdę niezłym stanie, ale mechanicznie wymaga wiele wkładu. Już wydałem ponad 6 stówek, a to dopiero początek. Na pewno będę często korzystał z forum ;)

Toma
Komisja Rewizyjna

Post by Toma »

Witamy :)
Image

trucker
Auto: MR89

Post by trucker »

griv wrote:Pewnie część z was go widziała, ogłoszenie miało ok. 6 tys. wyświetleń.
Ano, na zdjęciach wyglądał na całkiem przyzwoity wóz, co jest w nim do roboty, oprócz tego, że wszystko? :) Witaj!
Użytkownik Daniel22 odcina OHVką.

griv

Post by griv »

trucker wrote:
griv wrote:Pewnie część z was go widziała, ogłoszenie miało ok. 6 tys. wyświetleń.
Ano, na zdjęciach wyglądał na całkiem przyzwoity wóz, co jest w nim do roboty, oprócz tego, że wszystko? :) Witaj!
Hmm od czego tu zacząć.. Przednie wycieraczki ledwo chodzą, tylna w ogóle; klakson nie działa i światło tylne przeciwmgielne; kierunkowskazy nie działają, teleskopy w tylnej klapie są ale jakby ich nie było, szyba w drzwiach pasażera się nie kręci i jest sztywno "na kij" :) ; coś tam w zawieszeniu na pewno do wymiany plus zbieżność ; hamulce trochę słabe; opony do wymiany. Reszta rzeczy raczej sprawna, przynajmniej nic więcej na razie nie zauważyłem. Nie wiem w jakim stanie jest most bo jechałem max. 80 km/h bo więcej się bałem. Silnik trochę głośny, ale jak sprawdzę luz na zaworach i wyreguluję zapłon to może się poprawi. Auto podobno stało 4 lata w garażu. Zmarł właściciel, potem były sprawy spadkowe itd. Ostatni przegląd jest z 2012 r. Blachy, progi, podłużnice są ok. Wymieniłem w nim bak, pompę paliwa plus przewody paliwa i kilka innych duperelków eksploatacyjnych. Wszystko chce zrobić sam z pomocą Forum :) Mam dwa inne auta do codziennej jazdy więc nigdzie mi się nie spieszy. Latem planuję nim rajd dookoła Bałtyku, a marzenie to podróż z Alaski do Argentyny wzdłuż obu Ameryk (może za 5-8 lat) :)

mati_lecha

Post by mati_lecha »

Jeśli to wszystkie problemy to nie są usterki, a standardowe czynności, które trzeba wykonywać w Poldku co drugi weekend.

jacekes
Administrator

Post by jacekes »

Nie wydaje mnie się!

michal939

Post by michal939 »

mati_lecha wrote:Jeśli to wszystkie problemy to nie są usterki, a standardowe czynności, które trzeba wykonywać w Poldku co drugi weekend.
Ale to na serio ? :zdziw:
-Polonez Atu Plus 1.6 GSi '98
-Polonez Caro 1.4 '96
-Polonez Atu Plus 1.4 GTi 16v '97
Image

tomasz ....

JESTEM NOWY I WITAM WSZYSTKICH

Post by tomasz .... »

WITAM WSZYSTKICH FANÓW FSO JESTEM ZE ŚLASKA :)
tomasz s.

jacekes
Administrator

Post by jacekes »

Witam, nie musisz używać dużych liter. :)

tomasz ....

Post by tomasz .... »

jest moze ktos na forum z okolic czeladzi sosnowca chętnie nawiaze kontakt w celu wymiany pogladów oraz problemow technicznych w polonezie mam zielonego poldka atu plus 1.6 gli bosch przezwany w rodzinie FERDKIEM z powodu podobieństwa koloru karoserii z kolorem spodni ferdynanda kiepskiego :P
tomasz s.

piotrek33

Post by piotrek33 »

Witam serdecznie wszystkich na forum. Mam na imię Piotrek mieszkam w okolicach Opoczna woj. łódzkie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że moje pierwsze w życiu auto to FSO 125p rocznik 1984. miałem go przez dwa lata, następny był oczywiście Polonez Caro 1993 1.5 B/G a następnie Caro 1995 1.9D, i chyba została we mnie miłość do tych samochodów. Jakiś czas miałem inną markę, a obecnie oprócz innego samochodu w domu posiadam również Poloneza Kombi 1999 r, którego szczęśliwym posiadaczem stałem się w kwietniu 2015 roku bez wiedzy mojej żony :-)). Postawiłem ją przed faktem dokonanym i przyzwyczaiła się do kolejnego członka rodziny. Serdecznie pozdrawiam wszystkich posiadaczy pojazdów ze stajni FSO i liczę że w tym roku uda mi się dotrzeć moim Polonezem na zlot.

Bina

Post by Bina »

Witamy i Zapraszamy na majowy Zlot pod Poznań.

sewcio

Post by sewcio »

Witam wszystkich forumowiczow

Mam na imię Seweryn lat 38 mieszkam z dwójka wspaniałych dzieciaków w Belchatowie .
Od dzisiaj stałem się właścicielem Poloneza Atu 1,6 GLI z 1996 w kolorze oliwkowym stan licznika 179389 km .Samochodem jeździł mój tata który chcial go ze zlomowac gdyż nie dawno kupił nowszy samochód . Mam mile wspomnienia związane z tym samochodem i dlatego wloze w niego trochę pracy aby w przyszłosci jeździł na żółtych tablicach .
Pozdrawiam
Szukam wszelkich zmianek na temat Poloneza Atu 1,6 GLI

Lubelak

Post by Lubelak »

Witam Wszystkich! Nazywam się Kamil i po dwuletnich poszukiwaniach wreszcie od tygodnia jestem posiadaczem poloneza z 1981 którego na pewno znacie bo poprzedni właściciel to Kolega Buton :) .
FSM 126p 1993 r.
FSO Polonez 1981 r.
SHL Gazela 1970 r.

trophy truck

Post by trophy truck »

Witam Wszystkim, nazywam się Michał i jestem szczęśliwym ( jak na narazie ;) ) właścicielem poloneza "trophy" trucka z oszałamiającej mocy silnikiem, zasilanym czarnym złotem :)

Arek

Post by Arek »

Witam wszystkich

Aron

Post by Aron »

W sumie na forum jestem od dawna, ale nie było okazji się jakoś przywitać :D Cześć! Nazywam się Aron. Pochodzę ze Skierniewic. Cóż więcej mogę dodać, uwielbiam Polskie auta (w garażu podrasowany Bis, a na co dzień Caro 91, też już lekko tam podrasowany), generalnie klasyki, youngtimery :)

Michał M

Post by Michał M »

Witam wszystkich! Nazywam się Michał, posiadam Poloneza Caro Plus 1.6 GLI z 1997 roku. :)

Post Reply